Celem jest utrzymanie tempa wzrostu

2008-05-19 16:10
Adam Hnat
Autor: iN PLUS Adam Hnat, dyrektor handlowy w firmie Baumit.

Stanowisko dyrektora handlowego w firmie Baumit objął Adam Hnat. Odpowiedzialny będzie między innymi za sprzedaż na rynku polskim. Będzie także koordynował pracę ponad 60 osób: w tym działu sprzedaży, obsługi klienta, działu marketingu oraz Product Managerów.

"Naszym celem jest utrzymanie tempa wzrostu nie mniejszego niż średnia w branży budowlanej w Polsce. Są jednak segmenty, w których chcemy szczególnie pokazać się z jak najlepszej strony. Tu oprócz ociepleń i tynków maszynowych dochodzi segment suchych zapraw na bazie cementu. W tym celu prowadzone są cały czas inwestycje, których częścią jest otwarty w 2007 roku nowoczesny zakład produkcyjny w Łowiczu" - mówi Adam Hnat, nowy dyrektor handlowy w firmie Baumit. - "W polityce sprzedażowej firmy Baumit kontynuujemy rozpoczęte przed paru laty działania. Bez nadmiernego patosu chciałbym powiedzieć, że stawiamy przede wszystkim na partnerstwo i zadowolenie klientów, równie ważni są dla nas nasi pracownicy, to oni wraz z klientami współtworzą sukces naszej firmy. Mam również nadzieję, że uda mi się wnieść trochę świeżości do działań, które prowadzimy."
Adam Hnat jest absolwentem kilku wyższych uczelni: Politechniki Krakowskiej, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (studia podyplomowe - specjalizacja: Zarządzanie Europejskie) oraz European School of Management w Berlinie (studia podyplomowe - specjalizacja: MBA).

Karierę zawodową rozpoczął w 1996 roku w krakowskim biurze projektowania i realizacji inwestycji Probadex. Kolejne doświadczenia zawodowe zdobywał w przedsiębiorstwie budowlanym Toma Sp. z o.o., na stanowiskach majstra a później po otrzymaniu uprawnień budowlanych, inżyniera budowy.
W latach 2000-2003 związany z firmą Baumit, w której pełnił funkcję doradcy techniczno-handlowego, później asystenta zarządu (w niemieckim oddziale Baumit) i szefa sprzedaży grupy Murexin. Pod koniec 2003 roku rozpoczął pracę w firmie Technologie Buczek SA na stanowiskach: dyrektora handlowego, prokurenta i członka zarządu. W latach 2006-2007 był zatrudniony na stanowisku dyrektora asortymentu (izolacje fasadowe) w firmie Koelner SA, gdzie odpowiadał między innymi za realizację planów sprzedażowych, aktywne wsparcie sprzedaży we wszystkich kanałach dystrybucji oraz opiekę nad kluczowymi klientami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej