CEEQA Lifetime Achievement Award dla...

2010-02-02 14:05
Eli Alroy odegrał wiodącą rolę w procesie przekształcania GTC od polskiej firmy w czołowego dewelopera regionu Europy Środkowo-Wschodniej
Autor: GTC SA Eli Alroy odegrał wiodącą rolę w procesie przekształcania GTC od polskiej firmy w czołowego dewelopera regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Organizatorzy i jury 7. już edycji CEE Real Estate Quality Awards nagrodzili przewodniczącego rady nadzorczej Globe Trade Centre SA. Za całokształt pracy zawodowej i trwały wkład w nieruchomości Europy Środkowej i Wschodniej - Eli Alroy - otrzymał CEEQA Lifetime Achievement Award.

Eli Alroy był jednym z pierwszych specjalistów w branży nieruchomości w Polsce. Pierwszy projekt GTC, zrealizowany pod jego kierunkiem to Mokotów Business Park w Warszawie (1996).  Nowoczesny park biurowy przemysłowej dzielnicy stolicy Polski w momencie sprzedaży w grudniu 2006 r. był największym tego typu obiektem w Europie Środkowej i Wschodniej (9 budynków o łącznej powierzchni najmu: 107000 m2).
Prognozowania Alroy'a i jego doświadczenie łączące pionierskie koncepcje z ostrożnym zarządzaniem szybko zwiększyło udział GTC w rynku nieruchomości. W 2004 r. spółka zadebiutowała na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych i jej akcje zostały wystawione w sposób ciągły w prestiżowym indeksie WIG20. GTC jest również członkiem międzynarodowych indeksów MSCI oraz GPR 250 Index, który zawiera akcje z 250 największych i najbardziej płynnych spółek w świecie, w sektorze nieruchomości. Lista akcjonariuszy GTC obejmuje największych polskich i międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych. W latach dziewięćdziesiątych GTC rozpoczęła swoją ekspansję na Węgrzech i w Rumunii, a następnie w Republice Czeskiej, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. Obecnie spółka jest jednym z największych komercyjnych deweloperów działających w Europie Środkowo-Wschodniej, działającym w 10 krajach, specjalizującym się w rozwoju na dużą skalę (wielokrotnie nagradzanych) projektów handlowych, biurowych i mieszkaniowych (w tym m.in.: Platinum Park w Warszawie, Centrum Biurowe Kazimierz w Krakowie, Galeria Jurajska - pierwsze nowoczesne centrum handlowe w Częstochowie). Z Eli Alroy'em na czele, łącząc nowatorskie tendencje rynku i nowoczesne koncepcje architektoniczne, realizując projekty spełniające najwyższe standardy - firma uzyskało pozycję lidera na rynku.

Nagroda, sponsorowana przez "Financial Times", zostanie przekazana laureatowi 3 marca 2010 r. podczas Gali CEEQA (Zamek Królewski w Warszawie), organizowanej przez CEE Insight Forum. W tym wydarzeniu, co roku, uczestniczy ok. 500 międzynarodowych inwestorów, liderów biznesu, właścicieli i dyrektorów wiodących przedsiębiorstw działających w sektorze nieruchomości.
Celem CEEQA jest promowanie osiągnięć sektora międzynarodowych inwestorów. Łącznie zostanie przyznanych 19 nagród - najlepsze projekty nieruchomości, przedsiębiorstwa oraz profesjonalistów działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w 2009 r., zostaną ogłoszone w połowie lutego. Wyłącznie laureat nagrody Lifetime Achievement ogłaszany jest wcześniej.

Poprzedni laureaci nagrody CEEQA Lifetime Achievement to: Eugene Golub (założyciel i prezes Golub & Co oraz Quinlan Private Golub), David Mitzner (założyciel i prezes Apollo Rida), Cor van Zadelhoff (założyciel DTZ Zadelhoff), Sandor Demjan (założyciel i prezes TriGranit Development Corporation), John Cutts (założyciel i prezes Parkridge Holdings) i Werner Otto (założyciel i honorowy prezes ECE Projektmanagement).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej