CEEQA Lifetime Achievement Award dla...

2010-02-02 14:05
Eli Alroy odegrał wiodącą rolę w procesie przekształcania GTC od polskiej firmy w czołowego dewelopera regionu Europy Środkowo-Wschodniej
Autor: GTC SA Eli Alroy odegrał wiodącą rolę w procesie przekształcania GTC od polskiej firmy w czołowego dewelopera regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Organizatorzy i jury 7. już edycji CEE Real Estate Quality Awards nagrodzili przewodniczącego rady nadzorczej Globe Trade Centre SA. Za całokształt pracy zawodowej i trwały wkład w nieruchomości Europy Środkowej i Wschodniej - Eli Alroy - otrzymał CEEQA Lifetime Achievement Award.

Eli Alroy był jednym z pierwszych specjalistów w branży nieruchomości w Polsce. Pierwszy projekt GTC, zrealizowany pod jego kierunkiem to Mokotów Business Park w Warszawie (1996).  Nowoczesny park biurowy przemysłowej dzielnicy stolicy Polski w momencie sprzedaży w grudniu 2006 r. był największym tego typu obiektem w Europie Środkowej i Wschodniej (9 budynków o łącznej powierzchni najmu: 107000 m2).
Prognozowania Alroy'a i jego doświadczenie łączące pionierskie koncepcje z ostrożnym zarządzaniem szybko zwiększyło udział GTC w rynku nieruchomości. W 2004 r. spółka zadebiutowała na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych i jej akcje zostały wystawione w sposób ciągły w prestiżowym indeksie WIG20. GTC jest również członkiem międzynarodowych indeksów MSCI oraz GPR 250 Index, który zawiera akcje z 250 największych i najbardziej płynnych spółek w świecie, w sektorze nieruchomości. Lista akcjonariuszy GTC obejmuje największych polskich i międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych. W latach dziewięćdziesiątych GTC rozpoczęła swoją ekspansję na Węgrzech i w Rumunii, a następnie w Republice Czeskiej, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. Obecnie spółka jest jednym z największych komercyjnych deweloperów działających w Europie Środkowo-Wschodniej, działającym w 10 krajach, specjalizującym się w rozwoju na dużą skalę (wielokrotnie nagradzanych) projektów handlowych, biurowych i mieszkaniowych (w tym m.in.: Platinum Park w Warszawie, Centrum Biurowe Kazimierz w Krakowie, Galeria Jurajska - pierwsze nowoczesne centrum handlowe w Częstochowie). Z Eli Alroy'em na czele, łącząc nowatorskie tendencje rynku i nowoczesne koncepcje architektoniczne, realizując projekty spełniające najwyższe standardy - firma uzyskało pozycję lidera na rynku.

Nagroda, sponsorowana przez "Financial Times", zostanie przekazana laureatowi 3 marca 2010 r. podczas Gali CEEQA (Zamek Królewski w Warszawie), organizowanej przez CEE Insight Forum. W tym wydarzeniu, co roku, uczestniczy ok. 500 międzynarodowych inwestorów, liderów biznesu, właścicieli i dyrektorów wiodących przedsiębiorstw działających w sektorze nieruchomości.
Celem CEEQA jest promowanie osiągnięć sektora międzynarodowych inwestorów. Łącznie zostanie przyznanych 19 nagród - najlepsze projekty nieruchomości, przedsiębiorstwa oraz profesjonalistów działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w 2009 r., zostaną ogłoszone w połowie lutego. Wyłącznie laureat nagrody Lifetime Achievement ogłaszany jest wcześniej.

Poprzedni laureaci nagrody CEEQA Lifetime Achievement to: Eugene Golub (założyciel i prezes Golub & Co oraz Quinlan Private Golub), David Mitzner (założyciel i prezes Apollo Rida), Cor van Zadelhoff (założyciel DTZ Zadelhoff), Sandor Demjan (założyciel i prezes TriGranit Development Corporation), John Cutts (założyciel i prezes Parkridge Holdings) i Werner Otto (założyciel i honorowy prezes ECE Projektmanagement).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej