CB Richard Ellis świętuje 10-lecie działalności w Polsce

2010-06-11 14:08
CB Richard Ellis świętuje 10-lecie działalności w Polsce
Autor: CB Richard Ellis

CB Richard Ellis (CBRE), największa na świecie firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, świętowała 10-lecie swojej działalności w Polsce podczas koktajl party zorganizowanego w Fortecy w dniu 10 czerwca b.r.

CB Richard Ellis świętuje 10-lecie działalności w Polsce
Autor: CB Richard Ellis
CB Richard Ellis świętuje 10-lecie działalności w Polsce
Autor: CB Richard Ellis

W imprezie uczestniczyło ponad 150 klientów, w tym deweloperzy, inwestorzy, przedstawiciele banków i funduszy inwestycyjnych oraz najemcy. Międzynarodowy Zarząd CBRE reprezentowany był m.in. przez Philipa Emburey – Główny Dyrektor Operacyjny (COO) na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę (EMEA), Marka Caskey – COO, dział obsługi klientów korporacyjnych w regionie EMEA, Andreasa Riddera – Prezesa na Europę Środkowo-Wschodnią (CEE) i Colina Waddella – Dyrektora Zarządzającego na region CEE.

Charlie Wardroper, dyrektor zarządzający CB Richard Ellis w Polsce, złożył specjalne podziękowania trzem osobom, które pracują w CBRE od 10 lat, za ich lojalność i wspaniałą pracę, którą wykonują każdego dnia. Dyplomy oraz nagrody za to szczególne osiągnięcie otrzymali: Teresa Błażejewska, dyrektor działu HR i administracji, Beata Szewczyk, Associate Director w dziale obsługi klientów korporacyjnych oraz Sebastian Chmielewski, starszy grafik w dziale marketingu.

Firma CB Richard Ellis rozpoczęła swoją działalność w Polsce w czerwcu 2000 r., pod kierownictwem osób zarządzających wcześniej firmami Gerald Eve Polska i Henry Butcher Polska. W tym czasie CBRE zatrudniało 15 osób i posiadało tylko 4 departamenty: powierzchni biurowych, powierzchni magazynowych, inwestycji i wycen. Firma w chwili obecnej zatrudnia ponad 150 pracowników oraz prowadzi 11 rodzajów usług: doradztwo w zakresie nieruchomości biurowych, handlowych i magazynowych, doradztwo inwestycyjne – rynki kapitałowe, obsługa klientów korporacyjnych, wyceny nieruchomości, badania rynku i konsulting, konsultacje budowlane i zarządzanie projektami, zarządzanie nieruchomościami oraz doradztwo deweloperskie i restrukturyzacja nieruchomości.

Firma CB Richard Ellis jest dumna ze swoich dotychczasowych osiągnięć, takich jak m.in.:

  • Wynajęcie biur o powierzchni ponad 11 tys. m2 dla firmy State Street w biurowcu CB Kazimierz w Krakowie
  • Wynajęcie biur o powierzchni ponad 39 tys. m2 dla banku PEKAO SA w Lipowy Office Park w Warszawie ·
  • Komercjalizacja i sprzedaż centrów wyprzedażowych (outletów) Fashion House w Warszawie, Gdańsku i Sosnowcu
  • Doradztwo w sprzedaży i zakupie wielu prestiżowych nieruchomości biurowych, handlowych i magazynowych, w tym 3 ostatnie największe transakcje w Polsce: centrum handlowe 3 Stawy w Katowicach, biurowiec Horizon Plaza w Warszawie i centrum handlowe Galeria Pomorska w Bydgoszczy
  • Doradztwo w realizacji dużych projektów magazynowych dla m.in. Black & Decker, Nippon Express i BMW
  • Wycena nieruchomości w Polsce dla m.in. ING, First Property, ProLogis, Pradera, CA IMMO oraz portfela ponad 180 nieruchomości dla banku PKO BP

CB Richard Ellis zatrudnia profesjonalistów utalentowanych w wielu dziedzinach. Pracownicy CBRE są nie tylko ekspertami w zakresie rynku nieruchomości, ale również są wspaniałymi muzykami i sportowcami. Drużyna CBRE zdobyła złoty medal w Lidze Nieruchomości w Piłce Siatkowej w 2008 r. W maju 2010 r. ekipa CBRE zajęła drugie miejsce w kategorii drużyn mieszanych w charytatywnym biegu zorganizowanym przez Fundację Sue Ryder. CBRE założyła również zespół muzyczny C-Band. Premierowy koncert odbył się w maju b.r. podczas imprezy dla pracowników, podczas której artyści oczarowali publiczność.

 - Jestem dumny będąc dyrektorem zarządzającym CBRE w czasie tak dużych możliwości, gdyż sytuacja na rynku nieruchomości widocznie się poprawia. Rozwijamy nasz biznes w odpowiedzi na potrzeby klientów. Z radością będziemy wspierać naszych klientów w osiąganiu sukcesów przez co najmniej dziesięć kolejnych lat - mówi Charlie Wardroper, dyrektor zarządzający CB Richard Ellis w Polsce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej