CA Immo: przejęcie Europolis AG sfinalizowane. Na czele nowej firmy: Andrzej Mikołajczyk

2011-01-27 15:19
·Andrzej Mikolajczyk na czele CA Immo Real Estate Management Poland  od kwietnia 2011
Autor: od Kostrzewa PR Andrzej Mikolajczyk na czele CA Immo Real Estate Management Poland od kwietnia 2011.

Z dniem 1 stycznia 2011 r. zostało sfinalizowane przejęcie przez austriacką Grupę CA Immo - działającej w regionie CEE/SEE od ponad 20 lat - firmy Europolis wraz z jej nieruchomościami o wartości 1,5 mld euro. Do 1 kwietnia 2011 nastąpi połączenie wschodnoeuropejskich biur regionalnych Europolis i CA Immo, które odtąd będą prowadzić działalność pod brandem CA Immo.  

CA Immo, dla której Polska jest jednym z kluczowych obszarów działalności, dysponuje teraz w naszym kraju portfelem nieruchomości o wartości ok. € 670 mln. Długoterminową strategią Grupy jest utrzymanie i dalszy rozwój tego portfela.

- Przejęcie Europolis pozwoli skonsolidować naszą pozycję jednej z wiodących firm nieruchomościowych w Europie Centralnej oraz umocni naszą obecność w dłuższej perspektywie na kluczowym dla nas polskim rynku - wyjaśnia  Bruno Ettenauer, CEO CA Immo.

CA Immo Real Estate Management Poland stanie się od 1 kwietnia 2011 lokalną jednostką nadzorującą wysokiej jakości portfel nieruchomości komercyjnych w Polsce obejmujący dziewięć budynków biurowych, dwa centra logistyczne oraz realizowaną w Warszawie inwestycję Poleczki Business Park. Nowo powstała organizacja połączy doświadczenie i wiedzę Europolis Real Estate Asset Management (EREAM) oraz Mahler Property Services (MPS – całkowite przejęcie planowane w ciągu najbliższych tygodni), które od wielu lat z powodzeniem działają na polskim rynku. Na czele nowej firmy stanie Andrzej Mikolajczyk.

- Łącząc EREAM i Mahler Property łączymy jednocześnie nasze doświadczenia i know-how aby stać się jeszcze silniejszym graczem na polskim rynku. Ta synergia zaowocuje korzyściami zarówno dla naszych firm, jak i dla najemców naszych nieruchomości. Przynależność do silnej finansowo grupy stanowi solidną podstawę dalszego budowania naszej pozycji w Polsce i w regionie - mówi Andrzej Mikolajczyk, dyrektor zarządzający CA Immo na Polskę.

CA Immo

CA Immo powstało w 1987 r. Grupa inwestuje w nieruchomości komercyjne (w szczególności biurowe) w Austrii, Niemczech oraz w Europie Wschodniej. Licząc z wartymi €1,5 mld budynkami Europolis, łączna wartość portfela nieruchomości CA Immo wyniosła na początku roku 2011 nieco ponad € 5 mld; z czego po 40% przypadło na CEE/SEE i Niemcy. Na polski portfel nieruchomości składa się ok. 430 000 m2 powierzchni najmu o wartości ok. € 670 mln; m. in. takie budynki jak Warszawskie Centrum Finansowe, Saski Point and Crescent, Lipowy Office Park oraz Poleczki Business Park.
CA Immo jest notowane na wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1988 roku, obecnie z 90 % udziałem akcji w wolnym obrocie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej