CA Immo: przejęcie Europolis AG sfinalizowane. Na czele nowej firmy: Andrzej Mikołajczyk

2011-01-27 15:19
·Andrzej Mikolajczyk na czele CA Immo Real Estate Management Poland  od kwietnia 2011
Autor: od Kostrzewa PR Andrzej Mikolajczyk na czele CA Immo Real Estate Management Poland od kwietnia 2011.

Z dniem 1 stycznia 2011 r. zostało sfinalizowane przejęcie przez austriacką Grupę CA Immo - działającej w regionie CEE/SEE od ponad 20 lat - firmy Europolis wraz z jej nieruchomościami o wartości 1,5 mld euro. Do 1 kwietnia 2011 nastąpi połączenie wschodnoeuropejskich biur regionalnych Europolis i CA Immo, które odtąd będą prowadzić działalność pod brandem CA Immo.  

CA Immo, dla której Polska jest jednym z kluczowych obszarów działalności, dysponuje teraz w naszym kraju portfelem nieruchomości o wartości ok. € 670 mln. Długoterminową strategią Grupy jest utrzymanie i dalszy rozwój tego portfela.

- Przejęcie Europolis pozwoli skonsolidować naszą pozycję jednej z wiodących firm nieruchomościowych w Europie Centralnej oraz umocni naszą obecność w dłuższej perspektywie na kluczowym dla nas polskim rynku - wyjaśnia  Bruno Ettenauer, CEO CA Immo.

CA Immo Real Estate Management Poland stanie się od 1 kwietnia 2011 lokalną jednostką nadzorującą wysokiej jakości portfel nieruchomości komercyjnych w Polsce obejmujący dziewięć budynków biurowych, dwa centra logistyczne oraz realizowaną w Warszawie inwestycję Poleczki Business Park. Nowo powstała organizacja połączy doświadczenie i wiedzę Europolis Real Estate Asset Management (EREAM) oraz Mahler Property Services (MPS – całkowite przejęcie planowane w ciągu najbliższych tygodni), które od wielu lat z powodzeniem działają na polskim rynku. Na czele nowej firmy stanie Andrzej Mikolajczyk.

- Łącząc EREAM i Mahler Property łączymy jednocześnie nasze doświadczenia i know-how aby stać się jeszcze silniejszym graczem na polskim rynku. Ta synergia zaowocuje korzyściami zarówno dla naszych firm, jak i dla najemców naszych nieruchomości. Przynależność do silnej finansowo grupy stanowi solidną podstawę dalszego budowania naszej pozycji w Polsce i w regionie - mówi Andrzej Mikolajczyk, dyrektor zarządzający CA Immo na Polskę.

CA Immo

CA Immo powstało w 1987 r. Grupa inwestuje w nieruchomości komercyjne (w szczególności biurowe) w Austrii, Niemczech oraz w Europie Wschodniej. Licząc z wartymi €1,5 mld budynkami Europolis, łączna wartość portfela nieruchomości CA Immo wyniosła na początku roku 2011 nieco ponad € 5 mld; z czego po 40% przypadło na CEE/SEE i Niemcy. Na polski portfel nieruchomości składa się ok. 430 000 m2 powierzchni najmu o wartości ok. € 670 mln; m. in. takie budynki jak Warszawskie Centrum Finansowe, Saski Point and Crescent, Lipowy Office Park oraz Poleczki Business Park.
CA Immo jest notowane na wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1988 roku, obecnie z 90 % udziałem akcji w wolnym obrocie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej