Budowlaniec z kondycją

2009-06-15 13:31
Ogólnopolskie zawody TKF Budowlani
Autor: Topex W zawodach wzięli udział uczniowe szkół budowlanych z całej Polski

W ostatni weekend maja, młodzi adepci sztuki budowlanej z całego kraju wystartowali w ogólnopolskich zawodach sportowych, które były częścią obchodzonego w tym roku 60-lecia Ruchu Sportowego Budowlani. Zawodom wsparcia udzielił Topex, największy polski producent narzędzi ręcznych.

Zawody - w meczach piłki nożnej, siatkowej i koszykowej, a także w biegu przełajowym, tenisie stołowym, pływaniu, szachach oraz innych konkurencjach - odbyły się w Busku-Zdroju oraz w Sitkówce-Nowinach, miejscowościach położonych w kluczowym dla polskiej branży budowlanej rejonie, jakim jest Białe Zagłębie.

– Organizowane przez nas zawody przyczyniają się do promocji naszego regionu wśród uczniów najlepszych szkół budowlanych w Polsce. Być może, ci zdolni, młodzi ludzie w niedalekiej przyszłości zwiążą się z województwem świętokrzyskim, co z pewnością stanie się z korzyścią dla obydwu stron - powiedział Krzysztof Lewicki, prezes Towarzystwa Kultury Fizycznej Budowlani.

Do zawodów zakwalifikowały się 33 szkoły, które wystawiły łącznie 991 zawodników. W ogólnej klasyfikacji najwięcej punktów uzyskał Zespół Szkół Budowlanych z Biłgoraja, który tym samym został zwycięzcą całych zawodów. Na kolejnych pozycjach uplasowały się kolejno ZSB Konin oraz ZSB Nowy Sącz. Najlepsze szkoły otrzymały nagrody ufundowane przez firmę Topex.
- Bardzo cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym niezwykle pożytecznym przedsięwzięciu – skomentował Karol Dziarnowski z Topexu. – Inwestowanie w kolejne pokolenie polskich budowlańców jest ważną częścią polityki naszej firmy. Ci młodzi ludzie już za kilka chwil opuszczą mury szkół i będą tworzyć siłę branży budowlanej. W firmie Topex bardzo dobrze to rozumiemy, dlatego z chęcią wspieramy takie działania.

Odpowiednia kondycja fizyczna jest nieodłącznym elementem w pracy budowlańca. Szkoły budowlane kładą duży nacisk na kulturę fizyczną swoich wychowanków. Zawody sportowe są dla uczniów wyzwaniem, ale także wspaniałą zabawą i możliwością na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej