Budimex - wyniki finansowe po trzech kwartałach

2011-10-28 12:11
Budowa autostrady A2 (Stryków - Konotopa)
Autor: Ministerstwo Infrastruktury

Grupa Budimex w ostatnich trzech kwartałach 2011 roku, wypracowała przychody w wysokości 3 822,6 mln złotych, co stanowi wzrost o 21 proc. w porównaniu do przychodów uzyskanych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Pomimo mniejszego zysku z sektora deweloperskiego spółka giełdowa, osiągnęła w trzech kwartałach bieżącego roku zysk zbliżony do wyników w analogicznym okresie 2010 roku. Wyniki finansowe za ostatnie trzy kwartały komentuje prezes spółki - Dariusz Blocher.

W okresie 9 miesięcy zakończonym 30 wrzesnia br. giełdowa spółka Budimex uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 3 822,6 mln złotych, co stanowi wzrost o 21 proc. w porównaniu do przychodów uzyskanych w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Wzrost ten, to wynik znacznego zwiększenia (o blisko 36 proc.) sprzedaży w sektorze budowlanym Budimeksu, który skompensował spadek sprzedaży (o 54 proc.) w segmencie deweloperskim, wynikający ze sprzedaży znaczącej części zapasów gotowych mieszkań Budimeksu Nieruchomości już w roku ubiegłym.
Spółka ta księguje przychody ze sprzedaży dopiero wtedy, gdy zostanie podpisany notarialny akt sprzedaży. Po trzech kwartałach Budimex wypracował zysk netto na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego, pomimo znacznie zmniejszonego zysku wypracowanego przez segment deweloperski.

Wyniki finansowe Budimexu za III kwartały 2011 r.
Autor: Budimex SA

Wyniki finansowe spółki ogółem

Marża netto z działalności budowlanej po trzech kwartałach 2011 roku, wzrosła do 4,85 proc. z 4,64 proc. z ubiegłego roku. Ponieważ Budimex kontynuował wyprzedaż gotowych mieszkań, spółka odnotowała spadek rentowności netto, z poziomu 12,2 proc. do 11,6 proc. po trzech kwartałach. Budimex Nieruchomości w opisywanym okresie, sprzedał 550 mieszkań, dzięki czemu, spółka należy do grona największych wśród firm deweloperskich. Aktualnie Budimex Nieruchomości realizuje 7 inwestycji w Warszawie, Krakowie oraz Poznaniu, o łącznej liczbie ponad 1460 mieszkań (sprzedaż nieruchomości będzie miała wpływ na wyniki finansowe w następnych latach).
W trzech kwarałach 2011 roku, wartość podpisanych kontraktów budowlanych przez spółkę wyniosła 4,2 mld złotych. Ze względu na spadek liczby wartości ogłaszanych w tym okresie kontraktów, wynik ten jest dużym osiągnięciem.
Pozycja gotówkowa giełdowej spółki Budimex na dzień 30 września 2011 roku, wyniosła 889 mln złotych w stosunku do 644,8 mln złotych na dzień 30 czerwca tego roku i 815 mln złotych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Portfel zamówień Budimeksu na koniec września 2011 roku wyniósł 7,7 mld złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej