Branża budowlana mecenasem sportu. Tytan SPORTU 2013

2013-10-10 16:22
Tytan SPORTU 2013
Autor: Selena SA Od lewej: Andrzej Ulfig (prezes zarządu Seleny),  Joanna Mucha  (minister sportu i turystyki), Jerzy Dudek, Irena Szewińska, Janusz Piechociński (wicepremier, minister gospodarki) i Krzysztof Domarecki (przewodniczący rady nadzorczej Seleny)

Związków biznesu ze sportem nikt już dzisiaj nie kwestionuje, o ile relacje te nie wykraczają poza przyjęte ramy. Również wiele firm produkujących materiały budowlane angażuje się w spieranie sportowców lub promuje dyscypliny sportowe. Nie da się ukryć, że jest to dla nich także narzędziem promocji, ale przy okazji dzieje się wraz z tymi działaniami wiele dobrego. A symbolem przenikania się sportu i biznesu może być, przyznana przez firmę Selena już po raz trzeci nagroda Tytan SPORTU.

Dlaczego biznes nagradza dokonania w sporcie?
- Bo oba te aspekty naszego życia cechować powinny: gra fair play, ciężka i systematyczna praca prowadząca do sukcesów, radość wynikająca z pokonywania przeszkód, konsekwencja w działaniu, pozytywne emocje, satysfakcja z osiąganych wyników, a także promocja Polski na arenie międzynarodowej. Tegorocznymi laureatami nagrody Tytan SPORTU zostali Irena Szewińska i Jerzy Dudek, bo wspaniale wpisali się w te wartości całą swoją sportową karierą – wyjaśnił podczas uroczystej gali Andrzej Ulfig, przewodniczący Kapituły Nagrody Tytan SPORTU, prezes zarządu Selena SA.

Irena Szewińska jest naszą najlepszą lekkoatletką - 7-krotna medalistka olimpijska (1964, 1968, 1972, 1976), wielokrotnie biła rekordy świata i Europu, nie mówiąc już o rekordach Polski w biegach na  100, 200 i 400 metrów oraz w skoku w dal, uznana za najlepszą sportsmenkę świata roku 1974. Obecnie wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
Jerzy Dudek był 60-krotnym reprezentantem Polski, członek galerii sław reprezentacji, triumfator i bohater finału Piłkarskiej Ligi Mistrzów z 2005 roku jako bramkarz FC Liverpool, zawodnik Realu Madryt.
Irena Szewińska nie kryła wzruszenia – nagrodę wręczył jej Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki – że jeszcze pamięta się o jej sukcesach sportowych, wszak karierę zakończyła wiele lat temu. Do przedstawicieli branży budowlanej skierowała podziękowania za wspieranie różnych dyscyplin sportu i sportowców. O dalsze patronowanie sportu, szczególnie tego na poziomie lokalnym, apelował także Jerzy Dudek – nagrodę otrzymał z rąk Joanny Muchy, minister sportu i turystyki.

Statuetka i tytuł Tytana SPORTU po raz pierwszy został przyznany przez przedstawicieli branży budowlanej najwybitniejszym sportowcom w roku 2011. W kapitule nagrody zasiadają przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń branżowych reprezentujących łącznie kilkanaście tysięcy budowlanych firm wykonawczych. Pierwszym laureatem Tytana SPORTU został Władysław Kozakiewicz – mistrz olimpijski i rekordzista świata w skoku o tyczce, rok później Ryszard Bosek – legenda polskiej siatkówki, medalista olimpijski.

Gala Tytana SPORTU odbyła się 9 października 2013 w warszawskim hotelu Hilton. Uroczystość objęły  patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Gospodarki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej