Braas i RuppCeramika jedną marką

2012-02-06 22:22
Alessandro Cappellini
Autor: Monier Braas Sp. z o.o. Alessandro Cappellini

Z początkiem roku 2012 oferowane w Polsce produkty firmy Monier, oferowane są pod jedną marką – Braas. Braas nadal będzie funkcjonował pod swoją nazwą – ze zmienionym logotypem - i rozszerzy ją na dotychczasowe produkty sygnowane marką RuppCeramika.

W Polsce marka Braas dla produktów Monier

- Po intensywnej analizie zdecydowaliśmy objąć wszystkie nasze produkty i usługi jedną marką – tłumaczy ostatnie posunięcie Monier w Polsce Grzegorz Barycki, dyrektor marketingu Monier Braas Sp. z o.o. – Okazało się, że marka Braas ma największą rozpoznawalność, cieszy się zaufaniem wśród fachowców i klientów. Poza tym, połączenie RuppCeramiki i Braas umożliwi zintegrowaną pracę nad dalszym doskonaleniem technologii systemów dachowych.

Przypomnijmy, że pod marką Braas oferowane były dotychczas dachówki betonowe i kompleksowe rozwiązania dachowe, a także izolacje nakrokwiowe oraz systemy solarne. Teraz do tej grupy dołączyły dachówki ceramiczne.

Nowa marka, nowy szef

Umocnienie marki Braas to nie jedyne zmiany w Monier w Polsce datowane 1 stycznia 2012. Tego dnia bowiem nowym szefem firmy został Brytyjczyk Allessandro Cappellini (wcześniej pracował w firmach Bramac i Schiedel z grupy Monier oraz międzynarodowych korporacjach przemysłu materiałów budowlanych), który po trzech latach rządów na tym stanowisku zastąpił Fraka Schniebera (odszedł z Monier). Ma dyplom Business Economics włoskiego uniwersytetu Bocconi oraz tytuł MBA z brytyjskiej Durham Business Schooll.

- Jestem bardzo zadowolony, że znaleźliśmy na to stanowisko wysoce wykwalifikowanego i odnoszącego sukcesy menedżera – mówi Pepyn Dinandt, szef Grupy Monier. – Jestem przekonany, że z powodzeniem będzie zarządzał naszym biznesem w Polsce.
Z kolei nowy szef Monier Braas w Polsce mówi:
- Jestem podekscytowany mogąc rozpocząć pracę w Polsce w momencie, kiedy stoimy przed szeregiem wyzwań związanych z budowaniem jakości pod jedną marką.

Przypomnijmy, że Grupa Monier dostarcza dachowe systemy i materiały budowlane na rynki 40 krajów. W roku 2010 zatrudniała prawie 9 tys. pracowników i miała przychody 1,3 mld euro. W Polsce firma jest obecna od 1993 roku. Ma tu 3 fabryki: w Płońsku, Opolu i Przysusze.

Alessandro Cappellini
Autor: Monier Braas Sp. z o.o. Alessandro Cappellini - nowy prezes Monier Braas
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej