Braas i RuppCeramika jedną marką

2012-02-06 22:22
Alessandro Cappellini
Autor: Monier Braas Sp. z o.o. Alessandro Cappellini

Z początkiem roku 2012 oferowane w Polsce produkty firmy Monier, oferowane są pod jedną marką – Braas. Braas nadal będzie funkcjonował pod swoją nazwą – ze zmienionym logotypem - i rozszerzy ją na dotychczasowe produkty sygnowane marką RuppCeramika.

W Polsce marka Braas dla produktów Monier

- Po intensywnej analizie zdecydowaliśmy objąć wszystkie nasze produkty i usługi jedną marką – tłumaczy ostatnie posunięcie Monier w Polsce Grzegorz Barycki, dyrektor marketingu Monier Braas Sp. z o.o. – Okazało się, że marka Braas ma największą rozpoznawalność, cieszy się zaufaniem wśród fachowców i klientów. Poza tym, połączenie RuppCeramiki i Braas umożliwi zintegrowaną pracę nad dalszym doskonaleniem technologii systemów dachowych.

Przypomnijmy, że pod marką Braas oferowane były dotychczas dachówki betonowe i kompleksowe rozwiązania dachowe, a także izolacje nakrokwiowe oraz systemy solarne. Teraz do tej grupy dołączyły dachówki ceramiczne.

Nowa marka, nowy szef

Umocnienie marki Braas to nie jedyne zmiany w Monier w Polsce datowane 1 stycznia 2012. Tego dnia bowiem nowym szefem firmy został Brytyjczyk Allessandro Cappellini (wcześniej pracował w firmach Bramac i Schiedel z grupy Monier oraz międzynarodowych korporacjach przemysłu materiałów budowlanych), który po trzech latach rządów na tym stanowisku zastąpił Fraka Schniebera (odszedł z Monier). Ma dyplom Business Economics włoskiego uniwersytetu Bocconi oraz tytuł MBA z brytyjskiej Durham Business Schooll.

- Jestem bardzo zadowolony, że znaleźliśmy na to stanowisko wysoce wykwalifikowanego i odnoszącego sukcesy menedżera – mówi Pepyn Dinandt, szef Grupy Monier. – Jestem przekonany, że z powodzeniem będzie zarządzał naszym biznesem w Polsce.
Z kolei nowy szef Monier Braas w Polsce mówi:
- Jestem podekscytowany mogąc rozpocząć pracę w Polsce w momencie, kiedy stoimy przed szeregiem wyzwań związanych z budowaniem jakości pod jedną marką.

Przypomnijmy, że Grupa Monier dostarcza dachowe systemy i materiały budowlane na rynki 40 krajów. W roku 2010 zatrudniała prawie 9 tys. pracowników i miała przychody 1,3 mld euro. W Polsce firma jest obecna od 1993 roku. Ma tu 3 fabryki: w Płońsku, Opolu i Przysusze.

Alessandro Cappellini
Autor: Monier Braas Sp. z o.o. Alessandro Cappellini - nowy prezes Monier Braas
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej