Bonarka wspiera dziecięce pragnienia

2009-11-05 12:33
Bonarka City Center dla krakowskich dzieci
Autor: TriGranit

Nawet tydzień nie upłynął od opublikowania w mediach informacji o wybitnie utalentowanych muzycznie, plastycznie czy sportowo dzieciach, podopiecznych MOPS, które marzą o rozwijaniu swoich talentów, a nie stać ich na realizację swoich marzeń, a już pojawił się darczyńca – Bonarka City Center.

Wśród pragnień dzieci są te związane z tańcem – jak taniec nowoczesny, który trenuje 16-letnia Ewa; z teatrem, który kocha 10-letnia Iwonka; gimnastyką artystyczną trenowaną przez 9-letnią Adriannę czy nauką języków obcych, która szczególnie fascynuje 6-letniego Sławka i 12-letnią Magdę. Dzieci wychowują się w bardzo trudnych warunkach. Są wśród nich mieszkańcy domów dziecka, dzieci z niepełnych rodzin lub wychowywane przez dziadków. Odpowiednie zajęcia pozaszkolne są za drogie, by ich opiekunowie mogli sobie pozwolić na ich finansowanie.

- Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. To wspaniale, że tyle dzieci będzie mogło spełniać swoje marzenia i rozwijać umiejętności – cieszy się Marta Chechelska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. Dzięki hojności Bonarka City Center, 34 dzieci otrzyma dofinansowanie do pozaszkolnych zajęć.

W ciągu niespełna tygodnia okazało się, że wiele z tych marzeń uda się spełnić! Dzięki apelowi MOPS i reakcji mediów znaleźli się ludzie, którzy postanowili sfinansować dzieciom kursy, treningi i zajęcia artystyczne. Jednym z głównych sponsorów, który pokryje koszty zajęć dzieci, jest mające wkrótce otworzyć się w Krakowie wielofunkcyjne centrum miejskie Bonarka City Center, które wpłaciło 24 tys. zł. Taki odruch serca to nie pierwsza akcja Bonarki i jej głównego inwestora, firmy TriGranit.
- Cieszę się, że możemy pomóc i wesprzeć akcję MOPS, dając dzieciom szansę rozwoju ich talentów i realizacji marzeń. Warto to robić, bo to właśnie w dzieciach drzemie ogromny potencjał – mówi Barbara Kopczyńska, członek zarządu Bonarka City Center.

TriGranit ma jeszcze jedną niespodziankę. Poprzez instytucje dobroczynne i charytatywne - m.in. : MOPS Kraków, Wieliczka, Siemacha, Caritas Kraków, Stowarzyszenie Brata Alojzego Kosiby, PCPR Wieliczka, Parafia Redemptorystów - zostanie dzieciom przekazana w bonach kwota 2 000 000 zł (20 000 bonów po 100 zł, jedno dziecko otrzyma 10 bonów po 10zł). 

Firma TriGranit znana jest z działalności charytatywnej. Życiowa dewiza prezesa Sandora Demjána głosi, że biznesmen nie może skupiać się wyłącznie na zarabianiu pieniędzy, ale również powinien być wrażliwy i otwarty na ludzi. Sam wychowywał się w domu dziecka, a teraz poświęca wiele czasu, by pomagać biednym dzieciom, także w Krakowie. Potwierdza to tytuł filantropa roku 2007, jaki otrzymał od władz Miasta.

Dzieci - "oczko w głowie" firmy:
• wakacje dla dzieci z ubogich rodzin – 24 000 zł – za pośrednictwem Stowarzyszenia „U Siemachy”
• współfinansowanie zakupu busa dla Stowarzyszenia „U Siemachy” – 20 000 zł
• podarunki świąteczne w 2007 i 2008 roku dla dzieci z ubogich rodzin – 300 000 zł
• wakacyjna wymiana dzieci w 2007 roku – fundusze przekazane ze środków własnych przez Sandora Dejmána – 1 000 000 zł
• wyjazd 150 dzieci z Krakowa, na zaproszenie Fundacji Sandora Demjána, nad Balaton w 2008 i 2009 - ok. 30 000 zł
• wrzesień 2009 - przekazanie kwoty 24 000 zł na rzecz organizowanej przez MOPS akcji „Pomagamy Talentom!”

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstające na ok. 19-ha poprzemysłowym terenie dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Rekultywacja terenu oraz likwidacja zanieczyszczeń była jedną z największych realizacji tego typu w Polsce. Otwarcie tego handlowo–usługowo–rozrywkowego kompleksu zostało zaplanowane na drugą połowę listopada 2009.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej