Bolix dostarczy systemy ociepleń do angielskiego Walsall. Jest to największy w historii firmy kontrakt

2020-04-06 20:24
Siedziba firmy Bolix w Żywcu
Autor: Bolix Siedziba firmy Bolix w Żywcu

Innowacyjny system dociepleń nowej generacji ETICS 2.0. EWI Soltherm 75 firmy Bolix znajdzie się na elewacjach 21 budynków wielokondygnacyjnych w mieście Walsall w środkowej Anglii. Wybór systemu ociepleń EWI Soltherm 75 został poprzedzony złożonym procesem dopuszczenia i weryfikacji, w którym istotną role odegrała rządowa agencja OFGEM. W wyniku przeprowadzonych badań uznano, że system może być użytkowany przez co najmniej 75 lat.

W inwestycji zostanie zastosowany innowacyjny system ociepleń EWI Soltherm 75 o parametrach nigdzie dotąd nie stosowanych.

Przy wyborze brano pod uwagę zarówno procesy starzeniowe jak i przewidywane zmiany klimatyczne w związku z globalnym ociepleniem i wzrostem zagrożenia ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi. Opracowanie takiego systemu wymagało przeprowadzenia przez Bolix wspólnie z polskimi jednostkami naukowymi i badawczymi szeregu poszerzonych i bardzo surowych testów dużej skali. Celem oceny było określenie odporności w długim okresie na huraganowe obciążenie wiatrowe, spękania, długotrwały kontakt z wodą, przenikania wilgoci, gradobicia oraz delaminacje.

Przy produkcji systemu EWI Soltherm 75 ponadto zadbano by zastosowane innowacje zapobiegały zagrożeniu pożarowemu, co po tragedii Grenfell w Londynie jest jednym z priorytetowych wymagań na Wyspach Brytyjskich.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej