Bolix dostarczy systemy ociepleń do angielskiego Walsall. Jest to największy w historii firmy kontrakt

2020-04-06 20:24
Siedziba firmy Bolix w Żywcu
Autor: Bolix Siedziba firmy Bolix w Żywcu

Innowacyjny system dociepleń nowej generacji ETICS 2.0. EWI Soltherm 75 firmy Bolix znajdzie się na elewacjach 21 budynków wielokondygnacyjnych w mieście Walsall w środkowej Anglii. Wybór systemu ociepleń EWI Soltherm 75 został poprzedzony złożonym procesem dopuszczenia i weryfikacji, w którym istotną role odegrała rządowa agencja OFGEM. W wyniku przeprowadzonych badań uznano, że system może być użytkowany przez co najmniej 75 lat.

W inwestycji zostanie zastosowany innowacyjny system ociepleń EWI Soltherm 75 o parametrach nigdzie dotąd nie stosowanych.

Przy wyborze brano pod uwagę zarówno procesy starzeniowe jak i przewidywane zmiany klimatyczne w związku z globalnym ociepleniem i wzrostem zagrożenia ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi. Opracowanie takiego systemu wymagało przeprowadzenia przez Bolix wspólnie z polskimi jednostkami naukowymi i badawczymi szeregu poszerzonych i bardzo surowych testów dużej skali. Celem oceny było określenie odporności w długim okresie na huraganowe obciążenie wiatrowe, spękania, długotrwały kontakt z wodą, przenikania wilgoci, gradobicia oraz delaminacje.

Przy produkcji systemu EWI Soltherm 75 ponadto zadbano by zastosowane innowacje zapobiegały zagrożeniu pożarowemu, co po tragedii Grenfell w Londynie jest jednym z priorytetowych wymagań na Wyspach Brytyjskich.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej