Belgijska technologia w Czosnowie

2009-08-26 11:03
Fabryka Blyweert Aluminium
Autor: Blyweert Aluminium Sp. z o.o. Fabryka okuć stolarki aluminiowej w Czosnowie

W połowie sierpnia w Czosnowie pod Warszawą ruszyła budowa fabryki systemów aluminiowych firmy Blyweert Aluminium.

Blyweert Aluminium Sp. z o.o. to efekt spotkania postaci dobrze znanych w branży aluminiowej - Petera Blijweert, Marka Donvil i Tomasza Weśniuka . Wszyscy trzej mieli okazję współpracować ze sobą na przestrzeni lat, a ukoronowaniem tej współpracy było założenie w Polsce, w 2007 roku spółki Blyweert Aluminium Sp. z o.o.. Polska firma jest częścią międzynarodowego holdingu, do którego, oprócz Blyweert Aluminium Belgia oraz tłoczni Alex Profiles, należą firmy w Holandii, Wielkiej Brytanii i Francji.

- W 2008 w Polsce pojawiła się możliwość wystąpienia o dotacje z Unii Europejskiej. Postanowiliśmy więc wykorzystać tę szansę - opowiada Mark Donvil. - Wiele godzin wytężonej pracy nad wnioskiem zakończyło się sukcesem. W listopadzie nasz projekt “Innowacyjna technologia obróbki i izolacji systemów aluminiowych przeznaczonych do celów architektonicznych” otrzymał zgodę na dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Całkowity koszt przedsięwzięcia to prawie 40 mln złotych, z czego ok. 19 mln to środki pochodzące z Unii Europejskiej. Dzięki temu dofinansowaniu nasza fabryka będzie jedną z najnowocześniejszych w Europie, z pierwszą w Polsce lakiernią pionową oraz ogromnym magazynem.

Systemy z Czosnowa, tworzone jak to podkreśla producent - na wymiar, będą mogły być wykorzystywane w produkcji okien, drzwi, elementów przesuwnych, świetlików, do konstrukcji ogrodów zimowych oraz fasad.

Fabryka
Autor: Blyweert Aluminium Sp. z o.o. Od lewej Tomasz Weśniuk oraz Mark Donvil
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej