Baumit zaprasza na majówkę

2008-05-07 15:45

Coraz więcej firm budowlanych wspiera miejscowe wydarzenia sportowe. I dobrze! Już 9-11 maja we Wrocławiu, w ramach projektu Baumit Junior Soccer, odbędzie się turniej piłki nożnej dla zespołów objętych programem. Zwycięzca piłkarskich zmagań wyjedzie na międzynarodowy turniej do Austrii.

W turnieju - w kategorii wiekowej U9 (Żaczki) - udział weźmie 14 drużyn, podzielonych przez organizatorów na 2 grupy eliminacyjne. W pierwszej zagrają: Stowarzyszenie Salos Szczecin, KS Turbacz Mszana Dolna, KS Częstochowa, Aluminium Konin, Stowarzyszenie "Arka" Gdynia, Orkan Niedźwiedź i MKS Parasol Wrocław. W drugiej grupie zmierzą się ze sobą: GKS Zagłębie Lubin, KS Pelikan Łowicz, MKS Pogoń Szczecin "Kalinka 52", KKS Jelenia Góra, KS Olimp Poznań, MGLKS Victoria Koronowo, MKS Zgierz.

Zgodnie z regulaminem, o główną nagrodę - wyjazd na międzynarodowy turniej do Austrii (29 czerwca w Salzburgu) - rywalizować będą systemem gry "każdy z każdym" chłopcy urodzeni po 1 stycznia 1998 roku. Dla bezpieczeństwa wszyscy zawodnicy muszą być ubezpieczeni na wypadek kontuzji, kradzieży i odpowiedzialności cywilnej, a także mieć legitymację szkolną, badania lekarskie lub oświadczenie opiekuna potwierdzające ich zdolność do gry.

Zgodnie z przepisami czas gry meczów eliminacyjnych wynosi 2x10 minut, pozostałe mecze 2x12 minut (plus 4 minuty przerwy). W odróżnieniu od profesjonalnych spotkań dozwolone są hokejowe zmiany zawodników, nie obowiązuje zasada spalonego, a w zależności od popełnianych przez zawodników przewinień stosowane będą kary czasowe. Nad przebiegiem zawodów czuwać będzie komisja sędziowska.

Drużyna, która zajmie 1 miejsce w turnieju będzie reprezentować Polskę podczas europejskiego finału "Baumit Junior Soccer" w Salzburgu. Organizatorzy przewidzieli również indywidualne nagrody. Członkowie drużyn, które rywalizację zakończą na miejscach od 1-3 otrzymają medale, natomiast najlepszy bramkarz, obrońca i zawodnik - pamiątkowe puchary.
Baumit Junior Soccer to polska edycja międzynarodowego przedsięwzięcia piłkarskiego, które cieszy się powodzeniem w takich krajach jak: Austria, Słowacja, Węgry czy Bułgaria. W Polsce projektem objętych jest blisko 200 dzieciaków.

Turniej Baumit Junior Soccer odbędzie się 9-11 maja 2008 r. na wrocławskim Boisku Bocznym przy Stadionie Piłkarskim "Lotnicza"(ul. Lotnicza 72).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej