Wielkie tournee Kolorowych Emocji zakończone

2009-06-24 13:34
Kolorowe Emocje 2009
Autor: Baumit

Piąta edycja prospołecznego projektu firmy Baumit przeszła już do historii. Wyjątkowe spotkania ze sztuką w plenerze, w tym roku odbyły się pod hasłem ekologii oraz Świata Żywiołów. Pierwszy raz w historii projekt miał formułę ogólnopolskiego tournee. Kolorowe Emocje 2009 odwiedziły aż 13 miast Polski. By do nich dotrzeć przejechano prawie 3500 km.

Kolorowa podróż trwała od 9 maja, a na trasie znalazły się: Rzeszów, Białystok, Kielce, Toruń, Łódź, Wrocław, Opole, Gliwice, Poznań, Pobiedziska, Gdynia, Szczecin i Gorzów Wielkopolski. W każdym z nich, dzieciaki z prawdziwą pasją malowały ekologiczny Świat Żywiołów – ich malunki zajęły w sumie 3782 m2 powierzchni makiet, zużywając do tego 3000 kilogramów farb w 200 odcieniach z palety barw Baumit: colours of more emotions oraz ArtLine.

– Głównym zadaniem małych uczestników było pomalowanie specjalnej makiety, podzielonej na cztery części: Wodę, Ziemię, Powietrze i Ciepło, czyli żywioły władające Wszechświatem – mówi Aleksandra Gilewska z firmy Baumit.

Podczas tegorocznej edycji Kolorowych Emocji nie zapomniano również o rodzicach, którzy mogli zasięgnąć bezpłatnych porad specjalistów Mecenasa imprezy, dotyczących m.in. energooszczędnych rozwiązań w budownictwie oraz metod ocieplania domów. Ponadto w największych miastach pomocą służył również Architekt.

Kolorowe Emocje, które są obecnie jednym z największych w kraju projektów prospołecznych adresowanych do dzieci w wieku od 3 do 13 lat, to nie jedyna inicjatywa, którą od lat realizuje firma Baumit.
- Angażujemy się również w sponsoring sportu i działania ważne z punktu widzenia lokalnych mieszkańców – dodaje Gilewska – Z sukcesami zrealizowaliśmy dwa duże projekty sportowe: piłkarski Baumit Junior Soccer oraz rajdowy Baumit Rally Team.

Kolorowe Emocje 2009 (Gliwice)
Autor: Baumit Baumit: Kolorowe Emocje 2009 (Gliwice)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej