Baumit ma nowe władze

2007-06-05 18:00

Prezesa Andrzeja Justa zastąpił na stanowisku Ryszard Szymański. Nowy szef już zapowiada kolejne inwestycje związane z rozwojem firmy na polskim rynku.

Ryszard Szymański, który do tej pory pełnił w firmie funkcję dyrektora ds. sprzedaży, jest po studiach na wydziale Budownictwa Lądowego na Politechnice Wrocławskiej. Początki jego kariery  związane są z Przedsiębiorstwem Budowlanym "PEBEX" w Jeleniej Górze.

W Baumit pojawił się w 2000 roku. Wtedy to właśnie objął stanowisko  produkt managera ds. ociepleń. Do jego zadań należało wówczas prowadzenie grupy produktów, wchodzących w skład systemów ociepleń ścian zewnętrznych. Badał rynek w zakresie działań konkurencji, opracowywał plany sprzedaży w oparciu o analizę potencjału w poszczególnych regionach. Sprawował również nadzór nad prawidłowością wprowadzania produktów do obrotu i stosowania. Cztery lata później, w 2004 roku, awansował i został dyrektorem ds. sprzedaży. Kierował w tym czasie 28-osobowym działem, w sklad którego wchodziło 20 handlowców, 6 kierowników regionalnych i  2 product managerów. W maju 2007 r. powołany został na stanowisko prezesa zarządu firmy.

Nowy prezes już zapowiada kolejne inwestycje, związane z rozwojem firmy na polskim rynku. - Jeszcze w tym roku ma zostać wybrane miejsce pod koleją fabrykę. Umacniamy swoją pozycję na rynkach regionalnych, jak i w skali ogólnopolskiej - mówi Ryszard Szymański - W perspektywie najbliższych lat Baumit chce zdobyć pozycję producenta, zajmującego czołowe miejsce w branży materiałów budowlanych .

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej