Baumit: finał Fasady Roku

2010-04-28 13:08
Zwycięzcy konkursu Baumit Fasad Roku 2009
Autor: Baumit Zwycięzcy konkursu Baumit Fasad Roku 2009.

Trzecia edycja konkursu Baumit Fasada Roku dobiegła końca. Zwycięzców poznaliśmy 22 kwietnia 2010 r. podczas uroczystej Gali we Wrocławiu.

Na wręczenie nagród zaproszono blisko 300 gości, w tym przedstawicieli mediów, członków jury, pracowników, partnerów i kooperantów firmy Baumit oraz uczestników konkursu.

Zwycięzcy konkursu Baumit Fasada Roku 2009

 • Kategoria: „Nowy budynek do 1000 m2
  Nagroda Główna: Budynek jednorodzinny w miejscowości Borki, zgłoszony przez Wojciecha Pusza
 • Kategoria „Nowy budynek powyżej 1000 m2
  Nagroda Główna: Zespół budynków mieszkaniowo–usługowych przy ul. Rzeźniczej w Krakowie, zgłoszony przez firmę MMS Investment Sp. z o.o.
  Wyróżnienie: Zespół mieszkaniowy „Salwator City” w Krakowie, zgłoszony przez firmę B2 studio Sp. z o.o.
  Wyróżnienie: Zespół zabudowy mieszkaniowej „Odra House” we Wrocławiu, zgłoszony przez firmę P.R.E.i B. Krzysztof Zawadzki.
 • Kategoria: „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji (poza budynkami z wielkiej płyty)”
  Nagroda Główna: Budynek mieszkalny, przy ul. Golęcińskiej 11 w Poznaniu, zgłoszony przez firmę EM-DE Zarządzanie i Administrowanie Nieruchomościami.
 • Kategoria: „Budynek z wielkiej płyty po rekonstrukcji i adaptacji”
  Jury przyznało w tej kategorii jedynie wyróżnienie dla realizacji: Budynki mieszkalne wielorodzinne przy ul. Grenady i Płockiej w Warszawie, zgłoszone przez Pracownię Architekci arch. Dariusz Filak.
 • Kategoria: „Budynek po renowacji”
  Nagroda Główna: Budynek Sądu Rejonowego i Prokuratury w Ostródzie, zgłoszony przez firmę Transfer Art-System, Rafał Grabowski.

Konkurs Baumit Fasada Roku organizowany jest przez odziały Baumit w całej Europie. Jego główną ideą jest nagrodzenie najlepszych pod względem estetycznym i wykonawczym projektów budowlanych, powstałych przy użyciu kompletnych systemów ociepleń, materiałów tynkarskich oraz produktów renowacyjnych firmy Baumit. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do architektów, projektantów, inwestorów i właścicieli obiektów, które w ostatnim czasie zyskały nowe, niepowtarzalne oblicza.

 – Trzecia edycja konkursu zaskoczyła nas zarówno wysokim poziomem zgłoszonych realizacji, jak i ich liczbą – dodaje Renata Rybka z firmy Baumit, organizatora wydarzenia. - Stworzyliśmy kategorie, do których zgłosić można było zarówno nowopowstałe budynki, jak i obiekty po rekonstrukcji, renowacji oraz budynki zaadaptowane, jak również domy jednorodzinne.

Nad wyłonieniem zwycięzców konkursu debatowało jury, złożone z wybitnych architektów, przedstawicieli branży budowlanej i mediów branżowych. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 137 obiektów. Zwycięzcy otrzymali czek na 10 000 zł.

Baumit Fasada Roku 2009 - statuetki
Autor: Baumit
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej