Baumit dla Wrocławia - Wrocław dla Baumitu

2008-05-09 14:42
Baumit dla Wrocławia - Wrocław dla Baumitu
Autor: iN PLUS

Trzeci rok z rzędu Baumit otrzymał nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza za niezawodność w sponsorowaniu wrocławskiego sportu. Od kilkunastu miesięcy firma z powodzeniem prowadzi program sponsorski dla najmłodszych piłkarzy. Baumit Junior Soccer, bo tak nazywa się inicjatywa - to polska edycja międzynarodowego przedsięwzięcia, które z sukcesami funkcjonuje już w takich krajach jak: Austria, Węgry czy Słowacja. W Polsce akcja obejmuje 14 drużyn.

Główną ideą Baumit Junior Soccer jest stworzenie młodym piłkarzom warunków do gry w piłkę, tak aby mogli spełniać swoje marzenia. Projekt, z jednej strony daje ogromne możliwości rozwijania piłkarskich talentów wśród najmłodszych, z drugiej zaś to okazja dla całych rodzin do spędzenia czasu i integracji w sportowej atmosferze. Firma zapewnia dzieciom stroje sportowe, piłki treningowe i meczowe, a także niezbędny sprzęt. Finansuje sparringi i mecze wyjazdowe.

Baumit Junior Soccer to nie jedyna inicjatywa firmy Baumit. Wsparcie finansowe od producenta materiałów budowlanych otrzymuje także Młodzieżowy Klub Sportowy Parasol Baumit Wrocław. Sportowcy dzięki pomocy sponsora, zaangażowaniu i ciężkiej pracy na treningach mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami. Piłkarze Parasol Baumit zdobywają czołowe pozycje w odbywających się dwa razy do roku turniejach drużyn z całego Dolnego Śląska. Ciężka praca i pomoc sponsora daje nadzieję na dalsze sukcesy.

Dzięki dofinansowaniu, powstają boiska, rozwija się zaplecze sportowe, oraz rośnie popularność nowych - dotychczas mało znanych - dyscyplin.
Od ubiegłego roku firma sponsoruje wrocławską drużynę baseballa( KS Baseball), a przed dwoma laty żeńską odmianę tej dyscypliny - drużynę softballa.
Firma Baumit podtrzymuje również prospołeczną aktywność. Co roku w kilku największych miastach Polski firma organizuje Kolorowe Emocje - rodzinną imprezę, podczas której zapewnia tysiącom dzieci chwile niezapomnianej zabawy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej