Barlinek kolejny rok z większymi przychodami

2011-05-02 16:42
 Pierwsza linia galanterii drzewnej w barlineckim zakładzie
Autor: Barlinek SA

Grupa Barlinek podała skonsolidowane sprawozdanie finansowe za ubiegły rok. Spółka, pomimo ciągle trudnego rynku, kolejny rok obrotowy zamyka zwiększoną skalą przychodów w stosunku do roku poprzedniego. W 2010 r. skonsolidowane przychody osiągnęły poziom 588 mln zł, co jest wynikiem lepszym w skali roku o 5%.

Analiza wartościowej struktury sprzedaży pokazuje zwiększenie przychodów Grupy Barlinek rok do roku z 559 zł w 2009 do 588 mln zł w roku 2010. Zwiększoną sprzedaż firma odnotowała zarówno w segmencie głównego produktu, którym jest deska barlinecka, jak również w wytwarzanym przez Barlinek ekologicznym paliwie energetycznym: pelecie. Na poziomie porównywalnym do roku 2009 zrealizowano sprzedaż kolejnego produktu tj. listwy podłogowej. Dodatkowo pod koniec roku 2009 Barlinek rozszerzył swoją ofertę o kolejny produkt: deskę litą. To była trafna decyzja rynkowa stąd plany zwiększenia produkcji tego asortymentu w 2011 roku oraz wprowadzenie na rynek deski dwuwarstwowej. 

Przeczytaj również: Branża budowlana – wzrost o 3,4% w 2011 roku i 1,5% w przyszłym

Spółka zwiększyła eksport: tylko 28% produkcji przeznaczone jest na dystrybucję w kraju, 72% przeznaczone jest na eksport. Osiągnięty w minionym roku przychód oznacza, że spółka w 2010 r. zwiększyła istotnie dystrybucję na rynku Europy Zachodniej oraz w Skandynawii.
Na poziomie zysku netto Barlinek wypracował symboliczny zysk netto na poziomie 2,3 mln zł. Wynik ten jest znacząco lepszy od wyniku z roku 2009, gdy Grupa odnotowała stratę w wysokości 20 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej