Barlinek inwestuje 9 mln zł w nową linię produkcyjną

2010-12-17 13:56
Barlinek: produkcja podłogi
Autor: Barlinek S.A. Produkcja podłogi

Barlinek S.A. od roku sprzedaje podłogi z litego drewna, produkowane przez rumuńską spółkę, należącą do Grupy Kapitałowej Barlinka. W ostatnich miesiącach spółka podjęła decyzję o zwiększeniu produkcji do 500 tys. m2.

- Rozpoczynając produkcję w zeszłym roku - mówi Marek Janke z zarządu spółki Barlinek. – Wiedzieliśmy, że systematycznie rośnie zainteresowanie konsumentów podłogami z litego drewna. Szybko odpowiedzieliśmy na potrzeby klientów, wprowadzając do oferty handlowej litą deskę barlinecką. Produkt został niebawem doceniony za wysoką jakość wykonania nie tylko w Polsce, ale i za granicą – uważa Marek Janke.

W tym roku Barlinek S.A. sprzeda blisko 250 tys. m2 podłóg litych, wyprodukowanych przez Barlinek Romania S.A. Zdaniem Marka Janke w ostatnich miesiącach popyt na podłogi lite znacząco się zwiększył, co potwierdza słuszność decyzji, dotyczącej podwojenia mocy produkcyjnych. Dostępność do surowca certyfikowanego w Polsce i na Ukrainie oraz niższe koszty produkcji w przypadku tej drugiej lokalizacji przesądziły o lokalizacji dwóch zakładów produkcyjnych właśnie w Barlinku oraz Winnicy.

- Planujemy uruchomienie inwestycji na początku 2011 r. Zakładaną pełną wydajność linii osiągniemy prawdopodobnie w drugim kwartale przyszłego roku - wyjaśnia Marek Janke.

Nowa linia produkcyjna będzie dysponowała nowoczesnym parkiem maszynowym, skonfigurowanym w sposób umożliwiający wdrażanie nowych rozwiązań, które pojawią się w ofercie produktowej już w pierwszej połowie nowego roku. Wartość inwestycji wyniesie około 9 mln zł. To pozwoli Barlinkowi w przyszłym roku na łączną produkcję 500 tys. m2 podłóg z litego drewna i ugruntowanie pozycji wśród największych europejskich producentów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej