AWBUD z portfelem wartym 250 mln

2011-01-28 15:33
Awbud z dużym portfelem
Autor: Instal Lublin

Kontrakty o wartości prawie 23 mln zł podpisała w ostatnich dniach Grupa AWBUD. W portfelu zamówień grupy są już umowy o łącznej wartości prawie 250 mln zł, z czego do realizacji w tym roku przypada ponad 200 mln zł.

AWBUD Design & Build zdobył kontrakt na projekt i generalne wykonawstwo rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Oławie. Zakres prac to m.in. pompownia osadu, zbiornik i magazyn osadu, dwa reaktory ATSO, budynki odwadniania i zagęszczania osadów, nowe przewody technologiczne i inne prace instalacyjne. Wartość kontraktu - 10,2 mln zł netto. Inwestycja ma zostać zakończona w 2012 roku.
- Budownictwo "pod klucz" związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska to jeden z priorytetów grupy AWBUD. Planujemy, że w najbliższych latach udział tego typu kontraktów w naszych przychodach będzie dynamicznie rósł - mówi Michał Wuczyński, prezes AWBUD sp. z o.o.

Instal Lublin sp. z o.o. (który przejął 1 stycznia przedsiębiorstwo Instal Lublin SA) zawarł ostatnio dwa duże kontrakty. Pierwszy dotyczy instalacji wentylacji na realizowanym przez Hochtief Polska centrum handlowym Faktory Outlet pod Krakowem. Wartość tej umowy to prawie 5 mln zł netto, a prace zostaną zakończone w sierpniu br. Drugi kontrakt ma wartość ponad 7,6 mln zł netto. Instal wykona instalacje mechaniczne - wentylację, klimatyzację, rurociągi technologiczne – na budowie zakładu LG Display w Biskupiach Podgórnych. Prace zostaną zakończone w kwietniu bieżącego roku.
- Dzięki tym umowom nasz portfel na ten rok wypełniony jest w 60%. To znacząco więcej niż rok temu. Na tych dwóch kontraktach spodziewamy się pozyskać jeszcze dodatkowe zlecenia - zapewnia Przemysław Milczarek, prezes zarządu Instalu Lublin SA.

W całej Grupie AWBUD w portfelu znajdują się obecnie kontrakty o wartości netto prawie 250 mln zł, z czego na ten rok przypada ponad 200 mln zł (w tym Instal 44 mln zł).
- Jeśli chodzi o rynek inwestycyjny, to spodziewamy się ożywienia zwłaszcza w budownictwie przemysłowym, które w ostatnich dwóch latach znajdowało się w dołku. Ceny usług budowlanych powoli zaczynają rosnąć, jednak nadal utrzymuje się stan, w którym podaż projektów inwestycyjnych jest niższa niż możliwości realizacyjne firm budowlanych – uważa prezes Wuczyński.

Grupa AWBUD przechodzi obecnie reorganizację - trwa proces łączenia Instalu Lublin i Awbudu. 20 stycznia akcjonariusze Instalu Lublin SA będą głosować nad fuzją z Awbudem sp. z o.o.
- Dotychczas wszelkie prace związane z połączeniem przebiegają sprawnie i zgodne z założonym przez nas harmonogramem. Proces powinien zakończyć się na przełomie I i II kwartału 2011 roku - planuje prezes Wuczyński.

Przypomnijmy, że Instal-Lublin jest jedną z największych firm instalacyjnych w Polsce specjalizujących się w usługach związanych z realizacją prac w obiektach przemysłowych, mieszkaniowych i użyteczności publicznej. W ostatnim czasie Spółka weszła do Grupy Kapitałowej Awbud, której historia sięga 1989 roku. AWBUD specjalizuje się w zakresie generalnego wykonawstwa obiektów produkcyjnych i magazynowych dla hutnictwa, branży spożywczej, farmaceutycznej i innych gałęzi przemysłu, energetyki, użyteczności publicznej oraz handlu, oczyszczalni ścieków technologicznych i komunalnych oraz specjalistycznych robót żelbetowych dla przemysłu. Po połączeniu z Awbudem, grupa będzie mogła oferować kompleksową usługę - od projektów poprzez generalne wykonawstwo, aż po produkcję wyrobów betonowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej