AWBUD z portfelem wartym 250 mln

2011-01-28 15:33
Awbud z dużym portfelem
Autor: Instal Lublin

Kontrakty o wartości prawie 23 mln zł podpisała w ostatnich dniach Grupa AWBUD. W portfelu zamówień grupy są już umowy o łącznej wartości prawie 250 mln zł, z czego do realizacji w tym roku przypada ponad 200 mln zł.

AWBUD Design & Build zdobył kontrakt na projekt i generalne wykonawstwo rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Oławie. Zakres prac to m.in. pompownia osadu, zbiornik i magazyn osadu, dwa reaktory ATSO, budynki odwadniania i zagęszczania osadów, nowe przewody technologiczne i inne prace instalacyjne. Wartość kontraktu - 10,2 mln zł netto. Inwestycja ma zostać zakończona w 2012 roku.
- Budownictwo "pod klucz" związane z szeroko rozumianą ochroną środowiska to jeden z priorytetów grupy AWBUD. Planujemy, że w najbliższych latach udział tego typu kontraktów w naszych przychodach będzie dynamicznie rósł - mówi Michał Wuczyński, prezes AWBUD sp. z o.o.

Instal Lublin sp. z o.o. (który przejął 1 stycznia przedsiębiorstwo Instal Lublin SA) zawarł ostatnio dwa duże kontrakty. Pierwszy dotyczy instalacji wentylacji na realizowanym przez Hochtief Polska centrum handlowym Faktory Outlet pod Krakowem. Wartość tej umowy to prawie 5 mln zł netto, a prace zostaną zakończone w sierpniu br. Drugi kontrakt ma wartość ponad 7,6 mln zł netto. Instal wykona instalacje mechaniczne - wentylację, klimatyzację, rurociągi technologiczne – na budowie zakładu LG Display w Biskupiach Podgórnych. Prace zostaną zakończone w kwietniu bieżącego roku.
- Dzięki tym umowom nasz portfel na ten rok wypełniony jest w 60%. To znacząco więcej niż rok temu. Na tych dwóch kontraktach spodziewamy się pozyskać jeszcze dodatkowe zlecenia - zapewnia Przemysław Milczarek, prezes zarządu Instalu Lublin SA.

W całej Grupie AWBUD w portfelu znajdują się obecnie kontrakty o wartości netto prawie 250 mln zł, z czego na ten rok przypada ponad 200 mln zł (w tym Instal 44 mln zł).
- Jeśli chodzi o rynek inwestycyjny, to spodziewamy się ożywienia zwłaszcza w budownictwie przemysłowym, które w ostatnich dwóch latach znajdowało się w dołku. Ceny usług budowlanych powoli zaczynają rosnąć, jednak nadal utrzymuje się stan, w którym podaż projektów inwestycyjnych jest niższa niż możliwości realizacyjne firm budowlanych – uważa prezes Wuczyński.

Grupa AWBUD przechodzi obecnie reorganizację - trwa proces łączenia Instalu Lublin i Awbudu. 20 stycznia akcjonariusze Instalu Lublin SA będą głosować nad fuzją z Awbudem sp. z o.o.
- Dotychczas wszelkie prace związane z połączeniem przebiegają sprawnie i zgodne z założonym przez nas harmonogramem. Proces powinien zakończyć się na przełomie I i II kwartału 2011 roku - planuje prezes Wuczyński.

Przypomnijmy, że Instal-Lublin jest jedną z największych firm instalacyjnych w Polsce specjalizujących się w usługach związanych z realizacją prac w obiektach przemysłowych, mieszkaniowych i użyteczności publicznej. W ostatnim czasie Spółka weszła do Grupy Kapitałowej Awbud, której historia sięga 1989 roku. AWBUD specjalizuje się w zakresie generalnego wykonawstwa obiektów produkcyjnych i magazynowych dla hutnictwa, branży spożywczej, farmaceutycznej i innych gałęzi przemysłu, energetyki, użyteczności publicznej oraz handlu, oczyszczalni ścieków technologicznych i komunalnych oraz specjalistycznych robót żelbetowych dla przemysłu. Po połączeniu z Awbudem, grupa będzie mogła oferować kompleksową usługę - od projektów poprzez generalne wykonawstwo, aż po produkcję wyrobów betonowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej