Atlas zdobył Atlas

2011-10-05 15:38
Atlas zdobył Atlas
Autor: Atlas sp. z o.o. Ekipa firmy Atlas na szczycie Atlasu

Firma Atlas specjalizująca się w produkcji chemii budowlanej, obchodzi 20-lecie. Pracownicy firmy uczcili ten fakt w niebanalny sposób, zdobywając najwyższy szczyt Wysokiego Atlasu.

Spółka Atlas - producent chemii budowlanej kończy w 2011 roku, 20 lat. Z tej okazji 17-stu pracowników firmy, zdobyło Dżabal Tubakal (4167 m n.p.m) - najwyższy szczyt wysokiego Atlasu. Wyprawa rozpoczęła się 20 września, ze schroniska znajdującego się w odłegłości 3 km od szczytu. Jako pierwszy cel osiągnał p. Stanisław Grabarczyk - informatyk-programista w firmie Atlas.

- Wszedłem pierwszy, co jednak nie znaczy, że byłem najszybszy, ponieważ szliśmy w czterech oddzielnych grupach. Co czułem? Zmęczenie, zmęczenie, zmęczenie. Na szczycie było bardzo zimno i potężnie wiało. Ale, gdy dotarli inni, cieszyliśmy się, jak dzieci. Dla amatorów, to już nie są przelewki. Ciężkie podejście, coraz mniejsza ilość tlenu w powietrzu, kilka osób odczuwało objawy choroby wysokościowej. Ale warto było!- komentuje p. Grabarczyk.
Pomysł zdobycia szczytu Atlas narodził się kilka miesięcy temu. Uczestnicy wyprawy trenowali kilka miesięcy przed jej rozpoczęciem, a zwieńczeniem trenigów była wspinaczka na Rysy (2499 m n. p.m), która obdbyła się w sierpniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej