Atlas zdobył Atlas

2011-10-05 15:38
Atlas zdobył Atlas
Autor: Atlas sp. z o.o. Ekipa firmy Atlas na szczycie Atlasu

Firma Atlas specjalizująca się w produkcji chemii budowlanej, obchodzi 20-lecie. Pracownicy firmy uczcili ten fakt w niebanalny sposób, zdobywając najwyższy szczyt Wysokiego Atlasu.

Spółka Atlas - producent chemii budowlanej kończy w 2011 roku, 20 lat. Z tej okazji 17-stu pracowników firmy, zdobyło Dżabal Tubakal (4167 m n.p.m) - najwyższy szczyt wysokiego Atlasu. Wyprawa rozpoczęła się 20 września, ze schroniska znajdującego się w odłegłości 3 km od szczytu. Jako pierwszy cel osiągnał p. Stanisław Grabarczyk - informatyk-programista w firmie Atlas.

- Wszedłem pierwszy, co jednak nie znaczy, że byłem najszybszy, ponieważ szliśmy w czterech oddzielnych grupach. Co czułem? Zmęczenie, zmęczenie, zmęczenie. Na szczycie było bardzo zimno i potężnie wiało. Ale, gdy dotarli inni, cieszyliśmy się, jak dzieci. Dla amatorów, to już nie są przelewki. Ciężkie podejście, coraz mniejsza ilość tlenu w powietrzu, kilka osób odczuwało objawy choroby wysokościowej. Ale warto było!- komentuje p. Grabarczyk.
Pomysł zdobycia szczytu Atlas narodził się kilka miesięcy temu. Uczestnicy wyprawy trenowali kilka miesięcy przed jej rozpoczęciem, a zwieńczeniem trenigów była wspinaczka na Rysy (2499 m n. p.m), która obdbyła się w sierpniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej