ATLAS: kolejne przejęcie

2011-01-14 15:42
Wady posadzek z żywic
Autor: brak danych Wady posadzek z żywic

ATLAS kupił większościowy pakiet udziałów warszawskiego przedsiębiorstwa CHEMIKS. Jest to kolejne przejęcie, dzięki któremu lider na polskim rynku chemii budowlanej umacnia swoją pozycję.

Do Atlasa należy 60% udziałów, reszta pozostaje w rękach Tadeusza Pietrasa, założyciela firmy. Przedsiębiorstwo jest producentem materiałów oraz systemów do powierzchniowego zabezpieczania obiektów budowlanych. Jego produktem sztandarowym są posadzki z żywic chemoutwardzalnych. 

– Obecnie mamy bogatą ofertę dla budownictwa na polskim rynku – mówi Henryk Siodmok, prezes Grupy ATLAS. – Jest to pełna gama wyrobów cementowych, produkty gipsowe – wytwarzamy wszystko z wyjątkiem płyt gipsowo-kartonowych – systemy izolacji w zakresie hydro- i termoizolacji, i teraz – dzięki transakcji z CHEMIKSEM – posadzki przemysłowe. CHEMIKS nie jest dużą firmą, jej przychody w ubiegłym roku wyniosły około 5 mln zł, ale ma duży potencjał – własne innowacyjne rozwiązania technologiczne, nowoczesne laboratorium badawcze, sprawdzony zespół.

Przejęta firma jest równolatkiem ATLASA, powstała w1990 roku.
– Wtedy każdy szukał miejsca dla siebie – mówi Tadeusz Pietras. – To, na czym się znałem, postanowiłem rozwijać na własny rachunek. Przez dwadzieścia lat CHEMIKS działał na specjalistycznym rynku, ale ta nisza powoli się wypełnia. Z naszymi produktami trzeba trafić do szerszego grona odbiorców i tu potrzebny jest znacznie większy partner.

Zakup CHEMIKSU to kolejne z przejęć GRUPY ATLAS. W zeszłym roku koncern nabył większościowy pakiet udziałów gdańskiego IZOLMATU, producenta materiałów hydro- i termoizolacyjnych, oraz rumuńskiej GRUPY CESAL-ROMCOLOR. Ta zagraniczna transakcja była kolejnym krokiem (po nabyciu białoruskiego TAJFUNA) na drodze budowania pozycji ATLASA także w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej