Atal: 414 transakcji za ponad 186 mln zł

2011-01-04 14:48
Ligota Park, Katowice
Autor: BuzzAir

Rok 2010 okazał się dla Atal rekordowym, jeśli chodzi o poziom sprzedaży. Spółce udało się sfinalizować 414 transakcji, na kwotę wynoszącą ponad 186 mln zł. Na 2011 rok deweloper przewidział kilka ważnych ruchów, które wpłyną na historię spółki.

Ville Murano, Wrocław
Autor: Atal Ville Murano, Wrocław
Ligota Park, Katowice
Autor: BuzzAir Ligota Park, Katowice

Sukces 2010: projekt Ville Murano

Do najlepiej sprzedających się inwestycji Atal zalicza się projekt Ville Murano, na którym w ciągu dwóch tygodni deweloperowi udało się sprzedać ponad 75% mieszkań. Zainteresowanie klientów tym projektem wynika głównie z bardzo atrakcyjnej ceny za m2 – niecałe 3 tys. zł, a także dużych działek, które posiadać będą mieszkańcy.

W innych miastach sprzedaż również wyglądała bardzo dobrze. W Łodzi, w samym marcu, deweloper sprzedał 19 lokali. W sierpniu w Krakowie zostało sprzedanych 17 sprzedanych mieszkań. Dużym zainteresowaniem cieszył się również projekt Atal z Katowic – zakończone w tym roku osiedle Ligota Park.

Plany 2011: debiut na GPW, inwestycje w stolicy

- Jesteśmy niezmiernie dumni, że pomimo niedawnego kryzysu finansowego, nasze inwestycje cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal. - Dołożymy wszelkich starań, aby rok 2011 był jeszcze lepszy, nie tylko pod kątem sprzedaży. W tym celu wydatnie pomoże nam również przewidywana poprawa na rynku finansowym. Za bardzo dobry prognostyk odbieramy fakt, że przez parę pierwszych dni stycznia udało nam się podpisać ponad 40 umów wstępnych.

Przede wszystkim planowany jest debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Deweloper przygotowuje się obecnie do rozpoczęcia procesu IPO. Co więcej? Spółka wchodzi na rynek warszawski. Rozpoczęcie realizacji pierwszej inwestycji Atal w stolicy Polski ma rozpocząć się już na początku 2011.


Realizacje Atal S.A. to m.in. Błękitne Osiedle, Osiedle Morelowe oraz osiedle przy ul. Chrzanowskiego we Wrocławiu. W budowie: Zielona Etiuda, Osiedle Mieszczańskie, Osiedle na Księżu Małym, Ville Murano we Wrocławiu, Osiedle Bronowice w Krakowie, Ligota Park w Katowicach oraz Nowe Polesie w Łodzi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej