ARBET pomógł koszalińskiemu szpitalowi

2020-04-22 9:56
ARBET pomaga
Autor: ARBET ARBET zakupił sprzęt dla szpitala w Koszalinie, dzieki czemu można było zwiększyć liczbę miejsc dla pacjentów z ciężką postacią COVID-19

Placówkom medycznym brakuje nie tylko środków ochrony osobistej, ale również sprzętu dla pacjentów. Na taką właśnie potrzebę Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie odpowiedziała Fabryka Styropianu ARBET i zakupiła sprzęt za ponad 114 tys. zł.

Do szpitala trafił monitor transportowy, pompy strzykawkowe i pompy objętościowe z dodatkowym wyposażeniem. Jak dziękując za darowiznę podkreślił dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, pozwoli to placówce przyjąć większą liczbę pacjentów z ciężką postacią COVID-19 wymagających intensywnej terapii.

Warto też dodać, że w firmie działa tzw. ARBET Team, w skład którego wchodzą pracownicy i współpracownicy, którzy prywatnie i instytucjonalnie niosą pomoc w czasie epidemii. Angażują się w zakupy i drobną pomoc w codziennych czynnościach osób przebywającym na kwarantannie z powodu koronawirusa lub dobrowolnie pozostających w odosobnieniu. Oczywistym krokiem więc było zaangażowanie się całej firmy.

ARBET zwrócił się też do nas z prośbą o wsparcie w apelu do „kolegów biznesowych, by tak jak i my pomagali na ile tylko mogą. Warto promować dobre praktyki, warto pomagać, warto nie umywać rąk od odpowiedzialności za społeczność (ale jednocześnie myć ręce!).” Z nadzieją na szeroki odzew podpisujemy się pod tym apelem…

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej