Alterco: ponad 140 mln zł z emisji akcji

2011-01-04 12:38

Grupa Alterco, doświadczony inwestor w branży deweloperskiej, zamknęła z sukcesem prywatną emisję ponad 2,8 mln akcji serii D bez prawa poboru. Akcje spółki zostały objęte przez 16 nowych inwestorów po maksymalnej cenie emisyjnej na poziomie 50 zł za walor. Łącznie w ramach oferty prywatnej spółka pozyskała ponad 140 mln zł.

Środki finansowe z nowej emisji akcji Alterco przeznaczy na rozwój portfela realizowanych i planowanych inwestycji nieruchomościowych komercyjnych oraz mieszkaniowych na terenie całego kraju.

Alterco ma TRION

W ramach ekspansji Grupa Alterco nabyła też pakiet niemal 66% akcji giełdowej spółki TRION, a tym samym przejęła nad nią kontrolę. TRION wchodzi w skład indeksu sWIG 80 i działa w branży budowlanej. W wyniku tej transakcji powstanie znaczący, ogólnopolski podmiot na rynku mieszkaniowym, wyspecjalizowany w budownictwie jednorodzinnym. Wartość umowy wyniosła około 56 mln zł.

I turystka, i handel

W związku z podpisanymi w listopadzie i grudniu 2010 r. umowami na zakup nieruchomości spółka planuje rozszerzyć swoją ofertę deweloperską, zrealizować inwestycje o charakterze turystyczno-rekreacyjnym w atrakcyjnych lokalizacjach oraz rozpocząć budowę obiektów usługowo-handlowych. Alterco dywersyfikuje swoją działalność realizując również inwestycje w zakresie: powierzchni biurowych i produkcyjno-magazynowych oraz mieszkań i apartamentów.

Gruntowna pozycja na rynku

- Sukces naszej oferty prywatnej jest wynikiem nie tylko skrupulatnej i konsekwentnej realizacji unikalnej na rynku strategii biznesowej w zakresie prowadzonej przez nas działalności nieruchomościowej. To również efekt dużego zaufania inwestorów branżowych do naszej spółki. Dzięki temu mogliśmy zaoferować akcje Alterco po cenie emisyjnej na poziomie 50 zł za walor. Cieszymy się, że nasza aktywność na rynku kapitałowym została zauważona i doceniona, co zobowiązuje nas do podejmowania takich decyzji biznesowych i giełdowych, które zagwarantują naszym akcjonariuszom znaczący zwrot z inwestycji w Grupę Alterco. Jesteśmy przekonani, że z powodzeniem zrealizujemy te założenia – mówi Zbigniew Zuzelski, prezes zarządu Grupy Alterco.

Grupa Alterco podjęła szereg działań aktywizujących jej status na rynku kapitałowym:
• Pierwsza emisja zabezpieczonych obligacji na okaziciela serii A (luty 2010)
• Rozbudowa i wzmocnienie akcjonariatu – dzięki transakcjom wniesienia nieruchomości, zaplanowanym i przeprowadzonym przez inwestora strategicznego Stoneshore Consultants Ltd., spółka pozyskała nowych akcjonariuszy i jednocześnie inwestora finansowego – fundusze Grupy Idea TFI, które nabyły 9,27% akcji (czerwiec 2010)
• Zawarcie umowy z animatorem w celu dodatkowego zwiększenia obrotu na akcjach i zagwarantowania ich płynności (czerwiec 2010)
• Umacnianie pozycji Alterco S.A. na rynku kapitałowym zaowocowało przejściem z jednolitego systemu notowań z podwójnym fixingiem na notowania ciągłe (lipiec 2010)
• Zatwierdzenie przez NWZA prywatnej subskrypcji akcji serii D bez prawa poboru oraz emisji obligacji imiennych oraz na okaziciela serii A, B i C, zamiennych na akcje spółki (wrzesień 2010)
• Powołanie Komitetu Inwestycyjnego – działanie mające na celu podwyższenia standardów zarządzania ryzykiem oraz zwiększenia bezpieczeństwa przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych (październik 2010)
• Zawarcie pakietu umów inwestycyjnych na zakup atrakcyjnych nieruchomości (listopad – grudzień 2010)
• Przejęcie kontroli nad giełdową spółką TRION (grudzień 2010). W wyniku transakcji powstał znaczący, ogólnopolski podmiot na rynku mieszkaniowym, wyspecjalizowany w budownictwie jednorodzinnym

Cel: wysoka stopa zwrotu

Strategia Grupy Alterco zakłada udział w inwestycjach zapewniających wysoką stopę zwrotu. Podstawowym czynnikiem decydującym o atrakcyjności nieruchomości jest jej lokalizacja, dlatego firma regularnie monitoruje rynek, dokonując jego szczegółowych analiz. Celem podejmowanych działań jest wytypowanie i zakup nie tylko aktualnie wartościowych projektów, ale również tych, które rokują wysoką stopę zwrotu w kolejnych latach. Tego typu działalność umożliwia Grupie Alterco dogłębna znajomość rynku nieruchomości oraz jego potencjału.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej