Alstal Budownictwo zrealizuje projekt za ponad 3 mln euro

2009-01-05 16:44

Składając najkorzystniejszą ofertę - na kwotę brutto 3 112 475,73 euro - Alstal Budownictwo wygrało przetarg na roboty budowlane w ramach projektu unijnego: "Zintegrowana Gospodarka Wodno-Ściekowa w Dorzeczu Parsęty Rejon I Białogard Kontrakt IVC".

W ramach umowy Alstal Budownictwo wykona:
a) modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Białogardzie. Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie, wykonanie oraz przeprowadzenie rozruchu i próbnej eksploatacji obiektów i urządzeń związanych z modernizacją i rozbudową oczyszczalni ścieków w Białogardzie o projektowanej przepustowości hydraulicznej 8000 m3/dobę;
b) modernizację oczyszczalni ścieków w Połczynie Zdroju. Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie, wykonanie oraz przeprowadzenie rozruchu i próbnej eksploatacji obiektów osadowych i urządzeń związanych z modernizacją oczyszczalni ścieków w Połczynie Zdroju o projektowanej przepustowości 4500 m3/dobę.

Jest to jeden z 15 kontraktów w ramach w/wym. projektu. Będzie on współfinansowany ze środków Funduszu Spójności. Zostanie zrealizowany na obszarze 22 miast i gmin, według warunków kontraktowych "żółtej" i "czerwonej książki" FIDIC (Alstal zrealizuje kontrakt według warunków określonych w "żółtej książce" FIDIC).

Realizując kontrakt Alstal Budownictwo przyczyni się do zwiększenia dostępności do zbiorczej sieci kanalizacyjnej, a tym samym mniej zanieczyszczeń będzie odprowadzanych do środowiska. Na wykonanie zamówienia firma ma 22 miesiące od daty podpisania kontraktu. Podpisanie umowy nastąpiło 30 grudnia 2008 r., o godzinie 12:30, w siedzibie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie - Jednostki Realizującej Projekt.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej