Allcon Investment w Green Building Programme

2010-08-10 12:30

Allcon Investment otrzymał tytuł Partnera EU Green Building Programme dla najnowszego projektu budynku biurowego ALLCON @ park 3. Biurowiec osiągnął wynik efektywności energetycznej na poziomie 32,7%.

ALLCON @ park 3 z certyfikatem Green Building

Warunkiem ubiegania się o przynależność do tego prestiżowego stowarzyszenia jest spełnienie podstawowego kryterium efektywności energetycznej na poziomie wyższym niż 25% od przyjętego budynku referencyjnego. Dla projektu ALLCON @ park 3 audyt energetyczny i przygotowany plan działań wykazują ten poziom w 32,7%.

Od kilku lat Allcon Investment wdraża w swoich projektach komercyjnych założenia budownictwa zrównoważonego. Cieszą więc coraz większe możliwości certyfikacji i współpracy w tym zakresie. Celem działań proekologicznych jest nie tylko obniżanie kosztów zużycia energii, ale także tworzenie przyjaznych warunków pracy zarówno przez cały proces realizacji projektu, jak i w czasie jego eksploatacji.

Allcon Investment został czwartym partnerem europejskiego stowarzyszenia „budynków zielonych” (po DNV Poland, Skanska Property Poland i Rondo Property Investments) w Polsce. Natomiast budynek biurowy ALLCON @ park 3 dziewiątym w kolejności w naszym kraju objętym tym programem, pierwszym w Gdańsku i drugim w Metropolii Gdańskiej po siedzibie Det Norske Veritas w Gdyni, znajdującym się w kompleksie Łużycka Office Park, którego deweloperem jest spółka celowa Allconu Investment.

Firma jest również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (Polish Green Building Council).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej