AKME Orłem Budownictwa 2007

2007-12-20 15:30
Orły Budownictwa 2007
Autor: AKME W imieniu AKME nagrodę odebrała Felicja Konat (na pierwszym planie), dyr ds. administracyjnych.

Za rzetelność, jakość usług, wykorzystywanie nowoczesnych technologii i procesów - Orła Polskiego Budownictwa - na Ogólnopolskim Konkursie Budowlanym pod honorowym patronatem Ministra Budownictwa przyznano AKME. Największej w Polsce firmie prowadzącej zarówno badania archeologiczno-architektoniczne, jak i prace budowlane.

"Znalezienie się wśród grona najlepszych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce to dla nas ogromne wyróżnienie oraz duża motywacja do dalszej pracy" - mówi Zdzisław Wiśniewski, prezes firmy AKME Sp. z o.o.

To nie jedyna nagroda dla firmy AKME w ostatnim czasie. Wrocławska firma otrzymała tytuł Gazeli Biznesu w rankingu najbardziej dynamicznych firm w Polsce opracowywanym przez Puls Biznesu. Posiada również certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play przyznawany przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

AKME to największa w Polsce firma prowadzącą badania archeologiczno-architektoniczne i prace budowlane. Poprzez pracę przy realizacji największych inwestycji od samego początku jest nierozerwalnie związana z Wrocławiem. Początkowo koncentrowała się głównie na prowadzeniu prac archeologicznych, ale przełomowym momentem dla firmy była praca przy budowie Galerii Dominikańskiej. To wówczas, jak przyznaje Zdzisław Wiśniewski, założyciel i prezes AKME, trudności w skoordynowaniu badań archeologicznych i prac budowlanych, skłoniły firmę do rozszerzenia działalności. Dzisiaj AKME oferuje unikatowe połączenie prac archeologicznych, ziemnych i budowlanych. Nadal jednak specjalizuje się w prowadzeniu procesów inwestycyjnych na terenach staromiejskich objętych ochroną konserwatorską.

O dorobku AKME świadczy ogromna liczba zrealizowanych inwestycji. Firma prowadziła prace m.in. przy budowie Rezydencji Tumskiej, RiverView, Galerii Magnolia, Justin Centre, Ogrodach Grabiszyńskich i Centrum Handlowego Renoma. Aktualnie realizuje prace archeologiczne m.in. na Placu Wolności we Wrocławiu przy budowie Narodowego Forum Muzyki.

Za umiejętne łączenie prac ziemnych i budowlanych z badawczymi AKME uhonorowano Godłem Teraz Polska w XI edycji konkursu. W 2004 roku firma otrzymała Certyfikat ISO 9000: 2001. Została także nagrodzona w konkursie Lider Rynku, jest laureatem Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego i uczestnikiem Programu "Biała Lista". AKME należy do Business Centre Club.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej