AKME Gazelą Biznesu

2007-12-20 16:03
AKME Gazelą Biznesu
Autor: Puls Biznesu AKME Gazelą Biznesu

Za dynamiczny rozwój i uczciwość wobec kontrahentów tytułem Gazeli Biznesu 2007 rokuzostała uhonorowana wrocławska AKME prowadząca prace archeologiczno-budowlane. Zajęła ona 41. miejsce na prawie 3800 firm wyróżnionych tytułem Gazeli Biznesu i 6. miejsce wśród przedsiębiorstw dolnośląskich.

- Jesteśmy zaskoczeni i jednocześnie bardzo zadowoleni z wyników. Nie spodziewaliśmy się tak wysokiego miejsca w rankingu ogólnopolskim, zwłaszcza, że do rywalizacji o tytuł Gazeli Biznesu stanęliśmy po raz pierwszy - mówi Zdzisław Wiśniewski, prezes AKME.

Ranking Gazel Biznesu uwzględnia ostatni rok działalności przedsiębiorstwa, dynamikę wzrostu oraz rozwój w ciągu trzech lat. Istotnym kryterium jest również uczciwość firmy wobec kontrahentów. Konkurs ma na celu promocję szybko rozwijających się firm, by podkreślić ich rosnący udział w tworzeniu produktu krajowego. Udział w konkursie jest bezpłatny. Jego organizatorami są dziennik Puls Biznesu i wywiadownia gospodarcza Coface Poland.

Gazela Biznesu to nie jedyne wyróżnienie dla AKME w ostatnim czasie. Firma została również uhonorowana tytułem "Orła Polskiego Budownictwa" w konkursie organizowanym przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o. - wygrała w kategorii usług dla budownictwa. Ma także certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play przyznawanego przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, jest  laureatem Godła Teraz Polska oraz Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego i Lidera Rynku.

O dorobku AKME świadczy ogromna liczba zrealizowanych inwestycji. Firma prowadziła prace m.in. przy budowie Rezydencji Tumskiej, River View, Galerii Magnolia, Justin Centre, Ogrodów Grabiszyńskich i Centrum Handlowego Renoma. Aktualnie realizuje badania archeologiczne na Placu Wolności we Wrocławiu przy budowie Narodowego Forum Muzyki. W 2004 roku firma otrzymała Certyfikat ISO 9000:2001. AKME należy do Business Centre Club. Oferuje unikatowe połączenie prac archeologicznych, ziemnych i budowlanych. Specjalizuje się w prowadzeniu procesów inwestycyjnych na terenach staromiejskich objętych ochroną konserwatorską.

AKME Gazelą Biznesu
Autor: Puls Biznesu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej