AKME Gazelą Biznesu

2007-12-20 16:03
AKME Gazelą Biznesu
Autor: Puls Biznesu AKME Gazelą Biznesu

Za dynamiczny rozwój i uczciwość wobec kontrahentów tytułem Gazeli Biznesu 2007 rokuzostała uhonorowana wrocławska AKME prowadząca prace archeologiczno-budowlane. Zajęła ona 41. miejsce na prawie 3800 firm wyróżnionych tytułem Gazeli Biznesu i 6. miejsce wśród przedsiębiorstw dolnośląskich.

- Jesteśmy zaskoczeni i jednocześnie bardzo zadowoleni z wyników. Nie spodziewaliśmy się tak wysokiego miejsca w rankingu ogólnopolskim, zwłaszcza, że do rywalizacji o tytuł Gazeli Biznesu stanęliśmy po raz pierwszy - mówi Zdzisław Wiśniewski, prezes AKME.

Ranking Gazel Biznesu uwzględnia ostatni rok działalności przedsiębiorstwa, dynamikę wzrostu oraz rozwój w ciągu trzech lat. Istotnym kryterium jest również uczciwość firmy wobec kontrahentów. Konkurs ma na celu promocję szybko rozwijających się firm, by podkreślić ich rosnący udział w tworzeniu produktu krajowego. Udział w konkursie jest bezpłatny. Jego organizatorami są dziennik Puls Biznesu i wywiadownia gospodarcza Coface Poland.

Gazela Biznesu to nie jedyne wyróżnienie dla AKME w ostatnim czasie. Firma została również uhonorowana tytułem "Orła Polskiego Budownictwa" w konkursie organizowanym przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o. - wygrała w kategorii usług dla budownictwa. Ma także certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play przyznawanego przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, jest  laureatem Godła Teraz Polska oraz Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego i Lidera Rynku.

O dorobku AKME świadczy ogromna liczba zrealizowanych inwestycji. Firma prowadziła prace m.in. przy budowie Rezydencji Tumskiej, River View, Galerii Magnolia, Justin Centre, Ogrodów Grabiszyńskich i Centrum Handlowego Renoma. Aktualnie realizuje badania archeologiczne na Placu Wolności we Wrocławiu przy budowie Narodowego Forum Muzyki. W 2004 roku firma otrzymała Certyfikat ISO 9000:2001. AKME należy do Business Centre Club. Oferuje unikatowe połączenie prac archeologicznych, ziemnych i budowlanych. Specjalizuje się w prowadzeniu procesów inwestycyjnych na terenach staromiejskich objętych ochroną konserwatorską.

AKME Gazelą Biznesu
Autor: Puls Biznesu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej