Akademia Plannja szkoli fachowców w technologii rąbka stojącego

2010-06-01 16:37
Akademia Plannja szkoli fachowców w technologii rąbka stojącego
Autor: Plannja

W tym roku firma Plannja wzbogaca swoje szkolenia o obszerną części praktyczną, w trakcie której przybliżany jest sposób montażu blachy na rąbek stojący. Skupienie się na tej konkretnej technice wynika z rosnącego zainteresowania rynku. Ponownie bowiem staje się ona, ze względu na swoje właściwości, coraz chętniej wybieranym rodzajem pokrycia dachowego.

Plannja dla dekarzy

Szkolenia Akademii Plannja skierowane są do pracowników firm wykonawczych, trudniących się montowaniem pokryć dachowych. Podczas szkolenia słuchacze uzyskują informacje na temat oferowanych przez szwedzkiego producenta, materiałów dekarskich oraz ich parametrów technicznych i zastosowania.
Zajęcia odbywają się w profesjonalnie wyposażonym w sprzęt do nauki i ćwiczeń Ośrodku Szkoleniowym Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w Pruszkowie. Zagadnienia teoretyczne stanowią wstęp, po którym uczestnicy przystępują do części zasadniczej - zajęć praktycznych prowadzonych przez eksperta z dziedziny rąbka stojącego, wiceprezesa ZG PSD - Waldemara Pielę. Samodzielna praca na stelażach z wykorzystaniem materiałów. Plannja i fachowy instruktarz umożliwiają uczestnikom wypracowanie swojego zawodowego warsztatu.
Szkolenia odbywają się co tydzień i trwają 2 dni – od czwartku do piątku. Zajęcia prowadzone są w małych, 10-osobowych grupach. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o przebytym kursie. Obecny harmonogram rozpisany jest do połowy czerwca. Aby dokonać zapisu należy skontaktować się z przedstawicielem handlowym Plannja, który uzgodni termin szkolenia.

Pokrycia dachowe na rąbek stojący

Krycie dachów na rąbek stojący to metoda o wielowiekowej tradycji. Ze względu na swoją uniwersalność i niepowtarzalny efekt, jest chętnie stosowana na współczesnych obiektach.

- Na polskim rynku pojawia się coraz więcej projektów budynków z zastosowaniem pokrycia na rąbek stojący. Jest to trudna technika, która wymaga od dekarza dużej wiedzy i doświadczenia. Mimo doskonałych materiałów, łatwo jest popełnić błąd, który zaważy na końcowym efekcie. W Polsce, w wyniku likwidacji szkół zawodowych kształcących dekarzy, jest niewielu fachowców wyspecjalizowanych w tej dziedzinie. Nieliczne, nadal funkcjonujące placówki nie dysponują odpowiednim zapleczem technicznym pozwalającym na kompleksowe wykształcenie dekarzy. Nasze szkolenia mają na celu podniesienie świadomości o konkretnym typie pokrycia dachowego i przekazanie umiejętności niezbędnych do jego montażu. Zależy nam na profesjonalnym i efektywnym stosowaniu materiałów Plannja, dlatego firmom korzystającym ze szkolenia oferujemy również doradztwo i bezpośrednią pomoc na budowie – mówi Waldemar Piela.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej