Akademia Klimatyzacji LG - pierwsza w Polsce

2009-09-24 16:29
Pierwsza w Polsce Akademia Klimatyzacji LG - oficjalne otwarcie ( 21 września 2009 r.)
Autor: Ewa Jankowska Pierwsza w Polsce Akademia Klimatyzacji LG - oficjalne otwarcie ( 21 września 2009 r.)

Szkolenia, specjalistyczne kursy, pokazy, dyskusje – na mapie Polski powstało właśnie miejsce, w którym, jak w żadnym innym, będzie można zaczerpnąć wiedzy na temat systemów klimatyzacji LG. Teraz także Warszawa będzie mogła pochwalić się profesjonalną Akademią Klimatyzacji założoną przez LG Electronics. W uroczystości otwarcia Akademii uczestniczyli Il Nam Hwang, zarządzający wszystkimi Akademiami LG na świecie oraz Jung Won Oh, dyrektor ds. marketingu klimatyzacji na rynek europejski.

Na przestrzeni ponad 270m2, organizowane będą bezpłatne szkolenia dla dealerów, projektantów, instalatorów i serwisantów różnorodnych systemów klimatyzacji. Akademia zaprasza również firmy, które dopiero planują wejście na rynek i potrzebują fachowego wsparcia oraz wiedzy, którą LG chętnie się podzieli.

- LG od lat wiedzie prym w zakresie innowacyjnych technologii, przeznacza też znaczne nakłady na inwestycje w badania i rozwój. Teraz chcielibyśmy podzielić się unikalną na rynku wiedzą i doświadczeniem, oferując specjalistyczne szkolenia w naszej Akademii – mówi Jacek Głodowski, brand manager Działu Klimatyzacji LG Electronics. - Doświadczenia z innych krajów, w których Akademie Klimatyzacji LG już działają, pokazują, jak bardzo potrzebne są tego typu działania, by upowszechniać wiedzę o nowatorskich rozwiązaniach i dawać firmom możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami.

Budowa warszawskiej Akademii przy ulicu Szyszkowej, której uroczyste otwarcie nastąpiło 21 września 2009 r., pochłonęła prawie milion złotych. Akademia została podzielona na cztery strefy, z których każda odpowiada danemu segmentowi oferty LG: systemom Multi V, systemom Multi Inverter, pompie ciepła Therma V oraz znanej i cenionej serii najbardziej stylowych na rynku klimatyzatorów LG Art Cool.

Każde szkolenie w Akademii Klimatyzacji LG kończy się przyznaniem certyfikatu, wydawanego na 12 miesięcy. Zgłoszenia udziału w szkoleniach przyjmowane są bezpośrednio pod adresem akademialg@lge.pl.

Pierwsza Akademia Klimatyzacji LG została założona w południowokoreańskim mieście Changwon w grudniu 2002 r. - jeszcze w tym samym miesiącu kolejna w Mediolanie. W regionie CEE - w lipcu 2007 r., w stolicy Węgier. Na całym świecie działa obecnie ponad 30 Akademii (m.in. w Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i Rosji), opierających się na współpracy 3 niezależnych dywizji: Centrum Treningowego, Lokalnego Ośrodka Treningowego oraz Mini-centrum Treningowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej