Aflofarm wysyła paczki pomocowe do 6000 aptek

2020-04-21 9:59
Aflofarm pomaga farmaceutom
Autor: Aflofarm Aflofarm pomaga farmaceutom

Decyzja o tym, że Aflofarm z akcjami pomocy skupia się przede wszystkim na polskich farmaceutów wynika nie tylko z faktu, że apteki dystrybuują produkty firmy. Farmaceuci również każdego dnia stają na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem i dbają o bezpieczeństwo lekowe Polaków. Im też należy się poczucie bezpieczeństwa.

Rusza akcja #aflofarmpostroniefarmaceuty. W najbliższym czasie do 6000 aptek w Polsce trafią środki ochrony osobistej, ale nie tylko. Do każdej z wytypowanych aptek trafią niezbędne środki do ochrony osobistej przed zakażeniem: 3 przyłbice, 3 żele antybakteryjne, a także 3 regeneracyjne kuracje do zniszczonych dłoni (m.in. środkami do dezynfekcji, które oparte są na wysokoprocentowym alkoholu wysuszającym skórę dłoni) w formie rękawiczek.

W paczce znajdą się również plakaty informacyjne dla odwiedzających apteki, które pokazują, jak prawidłowo zachowywać się w placówce aptecznej i bezpiecznie zrobić niezbędne zakupy.

Bacznie obserwujemy to, co dzieje się aktualnie w kraju i jesteśmy w pełni świadomi, jak wiele trudu wymaga obecnie praca farmaceuty. Nasza akcja to wyraz troski i uznania ich ciężkiej pracy. Zawsze będziemy stali po stronie zdrowia i farmaceutów – mówi mówi Jacek Furman, prezes Aflofarm Farmacja Polska.

W każdej z 6000 paczek znalazła się również bombonierka, aby choć odrobinę osłodzić farmaceutom ten ciężki czas. Akcja #aflofarmpostroniefarmaceuty to kolejna pomoc Aflofarm Farmacja Polska udzielona służbom medycznym.  Wcześniej należąca do Aflofarmu Fundacja „My kochamy Pabianice” postanowiła wesprzeć Pabianickie Centrum Medyczne nowoczesnym respiratorem do intensywnej opieki medycznej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej