Abyśmy patrzyli przez ciche, ciepłe i bezpieczne okna

2007-12-21 14:44

W minionym roku przekonaliśmy się, że sam proces kwalifikacji wyrobów do grupy wyrobów wysokojakościowych budzi opór. Ale proces ten kontynuować warto - mówi Robert Klos, wiceprezes Związku Polskie Okna i Drzwi.

Rok 2007 był pierwszym rokiem obowiązywania Normy Europejskiej na okna i drzwi. Dzięki naszej aktywności udało się przeszkolić w tym zakresie kilkaset firm. Ponadto w kilkudziesięciu firmach, wdrożyliśmy Systemy Kontroli Produkcji, a producentom umożliwiliśmy wykonywanie niedrogich badań kontrolnych. Udało się też przekonać środowisko, że stosowanie się do wymagań Normy i oznaczanie wyrobów znakiem CE nie jest procesem trudnym i skomplikowanym, i że warto ten wysiłek podjąć. To także jeden z czynników, który w minionym roku był widocznym sukcesem polskich producentów okien i drzwi na rynkach zagranicznych.

Przez cały rok opracowywaliśmy zasady promocji okien o ponadprzeciętnych walorach użytkowych. Chodzi o okna bardziej ciche, cieplejsze i bardziej bezpieczne. W trakcie licznych konsultacji i dyskusji wewnątrzśrodowiskowej przekonaliśmy się jednak, że sam proces kwalifikacji wyrobów do grupy wyrobów wysokojakościowych budzi opór. Wymaga zatem wypracowania konsensusu wśród samych zainteresowanych. Te prace niewątpliwie będziemy kontynuować w roku 2008.

W imieniu Związku Polskie Okna i Drzwi życzymy wszystkim inwestorom i wszystkim firmom wykonawczym, aby stosowane przez nich polskie okna i drzwi sprawiały im jak największą satysfakcję i jak najmniej problemów w użytkowaniu. Producentom natomiast życzymy, aby każdy z nich mógł szczycić się związkową Rekomendacją i odnosił kolejne sukcesy sprzedażowe zarówno na rynku krajowym, jak i w eksporcie swoich wyrobów. Spokoju i stabilności w otoczeniu gospodarczym i duuuuużo zdrowia dla podejmowania nowych wyzwań rynkowych!

Robert Klos, wiceprezes Związku Polskie Okna i Drzwi
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej