ABM Solid złożył wniosek o upadłość

2012-06-29 15:10
Drogi i autostrady w Polsce: jak zahamować spadek inwestycji drogowych w najbliższych latach?
Autor: Jupiterimages

ABM Solid z powodu niezrealizowania planu restrukturyzacji i pozyskania inwestorów złożył do Sądu wniosek o upadłość.

ABM Solid jest kolejną firmą, której grozi bankructwo. Spółka 28 czerwca, złożyła do Sądu Rejonowego w Tarnowie wniosek o upadłość, z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Tanowski wykonawca podjął taką decyzję po tym, jak nie udało mu się pozyskać inwestorów i przeprowadzić planu restrukturyzacji.

Przeczytaj również: DSS chce wycofać upadłość

W złożonym dokumencie, wnioskodawca przedstawił ogólną propozycję układu. Rozwiązanie obejmuje częściową redukcję zadłużenia oraz konwersję na akcje spółki. Zarządu spółki chce spłacić zobowiązania w jak największym stopniu.

Upadłość ABM Solid

- Nie udało się uzyskać pozytywnego rezultatu restrukturyzacji prowadzonej z wierzycielami finansowymi, pomimo wielomiesięcznej ciężkiej pracy, zakończonej zawarciem umowy restrukturyzacyjnej. W ostatniej chwili przeszkodziła nam bardzo trudna sytuacja na rynku. Chcemy kontynuować działalność w ABM Solid i zakończyć realizowane kontrakty, a także pozyskiwać przy udziale innych partnerów biznesowych nowe zlecenia - skomentował Marek Pawlik, prezes ABM Solid.

Przypomnijmy, że 18 maja spółka zawarła umowę restrukturyzacyjną z kredytodawcami oraz posiadaczami wyemitowanych przez spółkę obligacji. Współpraca zakładała wykup obligacji po obniżonej cenie, konwersję części zadłużenia na akcje oraz wydłużenie harmonogramu spłaty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej