Colliers International powiększa zespół doradztwa inwestycyjnego

2009-06-19 15:42
Tony Pinnell, Dyrektor ds. Finansowania Nieruchomości w Colliers International
Autor: Colliers International Tony Pinnell, Dyrektor ds. Finansowania Nieruchomości w Colliers International.

Większość firm z branży wstrzymało zatrudnienie lub zmuszonych było dokonać redukcji etatów. Tymczasem Colliers International zatrudnił kolejnego specjalistę wysokiej klasy. Do zespołu Doradztwa Inwestycyjnego dołączył Tony Pinnell obejmując stanowisko Dyrektora ds. Finansowania Nieruchomości.

- Cieszę się, że będę miał niezwykłą okazję, aby wspierać klientów Colliers w zakresie inteligentnego zarządzania kapitałowego, postrzeganego jako remedium na zawirowania, którym ulegają dzisiejsze gospodarki, ale również, aby przygotować ich na zbliżające się ożywienie ekonomiczne i wzmożoną płynność na rynkach kapitałowych. Nie przypominam sobie ciekawszych czasów, kiedy profesjonalne doradztwo w zakresie strukturyzacji i zarządzania ekspozycją kredytową i potrzebami kapitałowymi miało większe znaczenie dla klientów niż obecnie – powiedział Tony Pinnell.

Tony Pinnell będzie odpowiadał za dostarczanie klientom rozwiązań w zakresie finansowania nieruchomości, pracując wspólnie z Neilem Gregory-Eavesem oraz Johnem Banka, Partnerami w Dziale Doradztwa Inwestycyjnego w Colliers International. Dzięki rozległemu doświadczeniu zawodowemu Tony wniesie do Colliers doświadczenie w zakresie transgranicznego finansowania dłużnego i inwestycji kapitałowych dla wszystkich grup nieruchomości.
Tony jest biegłym rewidentem z 16-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w międzynarodowym środowisku biznesowym. Karierę rozpoczynał pracując w dziale usług finansowych w AIG oraz Gen Re, a następnie dla jednego z pierwszych funduszy inwestycyjnych typu private equity sektora nieruchomości handlowych w Europie Centralnej. Ostatnio pracował jako niezależny doradca dla najzamożniejszych klientów indywidualnych, największych międzynarodowych korporacji oraz funduszy private equity inwestujących w Europie Centralnej i Wschodniej. Do portfela firm, dla których Tony świadczył usługi doradcze, należą również klienci Deloitte Central Europe z branży nieruchomości.
Tony ukończył z wyróżnieniem studia wyższe na kierunku Ekonomia i Finanse w Bristol Business School w Anglii. Od 1993 r. jest członkiem Institute of Chartered Accountants of England and Wales.


Colliers International to międzynarodowa firma świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości, 12 w rankingu 100 najlepszych firm outsourcingowych i doradczych na świecie (The 2009 Global Outsourcing 100™ list). International Association of Outsourcing Professionals™ (IAOP™) określił firmę Colliers jako czołowego doradcę na rynku nieruchomości, obecnego na liście od czterech lat, czyli od początku istnienia rankingu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej