45 lat firmy Trimo

2006-09-22 18:12

W czwartek 21 września 2006 roku w stolicy Słowenii - Lublanie odbyły się uroczystości czterdziestopięciolecia istnienia firmy. Tak długi staż pozwolił przedsiębiorstwu na wielokrotne świętowanie. Dopiero jednak w tym roku po raz pierwszy na obchodach obecni byli goście z naszego kraju.

Wyjazd dla grupy architektów i przedstawicieli firm współpracujących z Trimo zorganizował polski oddział firmy. Filia ta nie może się jednak poszczycić aż tak długą historią. W 1997 roku koncern zatrudnił w naszym kraju pierwszego pracownika. Początki były ciężkie. Przełomowy okazał się kontrakt na wykonanie elewacji Tesco w Częstochowie. Inwestycja ta sprawiła, że przedsiębiorstwo stało się rozpoznawalne na rynku polskim. Kolejny etap to rok 2000. Wtedy to bowiem została zarejestrowana nowa firma - działająca już samodzielnie Trimo Polska Sp. z o.o.

Jej oferta obejmuje "rozwiązania kompleksowe", czyli sprzedaż płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej, projektowanie, montaż obiektów oraz doradztwo techniczne. Przez dziewięć lat działalności spółka zrealizowała wiele projektów. Największym jak dotychczas okazała się fabryka do produkcji ostrzy i maszynek do golenia firmy Gillette w Łodzi wykonana wraz z halą pakowania i magazynem. Łącznie, na tej inwestycji, wykonano 30 000 m kw. fasad.

Miejscem uroczystości były Kriżanke, oraz przyległy do nich letni teatr. Organizatorzy obawiali się o pogodę i temperaturę. Te jednak dopisały. Uczestnicy uroczystości nie zawiedli się, ponieważ tradycja miejsca została zachowana. Obywa się tutaj festiwal performances i organizatorzy zorganizowali przedstawienie w podobnym klimacie. W inscenizacji nie zabrakło oczywiście elementów typowo technicznych (stali). Po prezentacji odbył się bankiet, na którym goście, już w luźniejszej atmosferze, mogli wymienić swoje doświadczenia i spostrzeżenia. W uroczystości czterdziestopięciolecia wzięli udział przedstawiciele wszystkich oddziałów firmy (ok. 1000 osób).

Drugiego dnia pobytu goście z Polski zostali zaproszeni do zwiedzania fabryki Trimo w Trebnje.

Znajduje się tam jeden z najwyższych magazynów wysokiego składowania. Do jego obłożenia zastosowano nowy produkt firmy Trimo - panele Multivario w kolorach opalizujących. W zależności od kąta odbicia światła, elewacja przybiera inną barwę.

 

 

 

 

Więcej informacji na temat nowości firmy przedstawimy w kolejnym artykule.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej