2015 rokiem przygotowań, 2016 rokiem realizacji wg PZPB

2015-12-07 12:55
Konferencja PZPB
Autor: PZPB

O sytuacji budownictwa i firm budowlanych rozmawiamy z Janem Stylińskim, prezesem Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

Jaki był rok 2015? Jaki będzie następny?
- Rok 2015 był rokiem przygotowań do nowej perspektywy.  Wzrost zatrudnienia w branży budowlanej  i wyraźna aktywność biznesowa firm jest dowodem na to, że 2016 będzie rokiem realizacji wielu inwestycji współfinansowanych z funduszy europejskich. Blisko 73 mld euro pochodzących z unijnych dotacji będzie  w latach 2014-2020 zainwestowanych w budowę infrastruktury, kolejnictwo i ochronę środowiska.  Dodatkowym uzupełnieniem projektów liniowych oraz infrastrukturalnych będą programy związane z energetyką i budownictwem mieszkaniowym - nowy program mieszkań dla młodych.
Niestety 2015 rok pozostawiamy jako czas rozliczeń starych problemów, które wciąż kładą cień na branży budowlanej. Mimo usilnych starań branży wspieranej przez organizacje pozarządowe nie udało się całkowiecie rozwiązać starych problemów i nieporozumień.
Ufamy, że wysiłki podjęte przez branżę oraz organizacje takie jak Polski Związek Pracodaców Budownictwa przyniosą pożądany efekt i nadchodzące inwestycje będą przebiegać mniej burzliwie niż te latach ubiegłych. Tego sobie i Państwu życzę.

Jan Styliński
Autor: PZPB Jan Styliński, prezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa (PZPB)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej