10 lat Mercury Engineering Polska

2010-06-08 13:44
10 lat Mercury Engineering w Polsce
Autor: CzeM Od lewej: Eoin Vaughan, dyrektor generalny MEP i Declan Doyle, prezes zarządu Grupy Mercury

W tym roku, z dumą obchodzimy 10-tą rocznicę założenia firmy Mercury Engineering Polska. W ciągu minionej dekady Mercury zrealizował ponad 250 projektów. Do naszego sukcesu przyczyniło się wielu ludzi i chciałbym podziękować im wszystkim za wysiłki włożone w rozwój firmy - na symbolicznym spotkaniu jubileuszowym powiedział Eoin Vaughan, dyrektor generalny MEP.

Na jubileusz do Warszawy przyjechał z Irlandii Declan Doyle, prezes zarządu Grupy Mercury, który opowiedział, co spowodowało, że firma znalazła się na rynku polskim.
- Irlandia to mały, 4-milionowy kraj. W pewnym momencie zaczęło nam być tam za ciasno, była ograniczona liczba projektów do zrealizowania. Zaczęliśmy szukać nowych możliwości rozwoju. Po przeanalizowaniu wielu czynników wybór padł na Polskę i była to dobra decyzja.

10-letnia obecność Mercury Engineering na rynku polskim to realizacja ponad 250 projektów w 50 miastach (m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Kutnie, Gorzowie Wlkp.) i 9 państwach (Polska, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Holandia, Szwecja, Słowacja, Belgia i Serbia). Firma specjalizuje się w projektowaniu, wykonawstwie i uruchamianiu instalacji: mechanicznych (m.in. systemów wentylacji i klimatyzacji, ogrzewania wraz z technologią kotłowni i węzłów cieplnych, instalacji wodno-kanalizacyjnych, pożarowych, systemów sprężonego powietrza i instalacji technologicznych), elektrycznych (m.in. linii kablowych średniego i niskiego napięcia, stacji transformatorowych, instalacji oświetleniowych), teletechnicznych oraz instalacji automatyki i BMS (m.in. sygnalizacji pożaru, zarządzania energią, telefonicznych sieci strukturalnych, telewizji przemysłowej). Do najbardziej prestiżowych realizacji w Polsce firma zalicza biurowiec Rondo 1 (Warszawa), Galerię Kazimierz (Kraków), zakład produkcyjny Dell’a (Łódź) i oczyszczalnię Czajka (Warszawa).

Mercury Engineering Polska
Autor: Mercury Engineering Polska 26 maja firma Mercury Engineering Polska świętowała 10 rocznicę działalności. W uroczystości wzięli udział m.in. (od lewej) Barry O’Gorman, Mick Kennedy, Joe Morgan, Billy Kelleher (Junior Trade Minister), Rosaleen O’Kane, Declan Doyle, Ronan O’Kane, Niall O’Caroll, Gerry Morrisey

Aktualnie Mercury zatrudnia 150 pracowników w dwóch oddziałach: wschodnim (Warszawa) i zachodnim (Poznań) oraz Projektach Międzynarodowych. Ponieważ firma wykonuje usługi specjalistyczne, jednym z większych problemów są problemy kadrowe z zatrudnianiem fachowców, a jak zapewniali szefowie, jak dotąd nie eksportowali z Irlandii Polaków, którzy swego czasu wyjechali tam do pracy. Mercury chętnie oferuje praktyki swoim potencjalnym przyszłym pracownikom.
Obecny kapitał zakładowy przedsiębiorstwa wynosi 19 851 000 złotych i był już dwukrotnie podnoszony. Pierwszy raz w lipcu 2009 roku, z 2 100 000 złotych do 14 111 000 złotych. Kolejnego wzmocnienia kapitałowego, o dalsze 5 740 000 złotych, dokonano w grudniu 2009 r.

- Polska, dzięki unijnym środkom finansowym, będzie w najbliższych latach miejscem budowy wielu, poważnych projektów inwestycyjnych, w których Mercury zamierza uczestniczyć - zapowiada Eoin Vaughan, dyrektor generalny Mercury Engineering Polska. - Jak wiele firm na świecie, Mercury EP oraz pozostałe oddziały Grupy, w ciągu ostatnich dwóch lat musiały stawić czoła wielu wyzwaniom. Jednakże poświęcenie i oddanie wszystkich pracowników z Warszawy, Poznania oraz Dublina jako zespołu, zaowocowało stworzeniem i wdrożeniem procesów wzmacniających naszą firmę.

Mercury Engineering Polska
Autor: Mercury Engineering Polska (od lewej) Joe Morgan, Billy Kelleher (Junior Trade Minister), Rosaleen O’Kane, Eoin Vaughan

Osadzenie MEP właśnie w Polsce 10 lat temu dzisiaj szczególnie wydaje się trafione. Dyrektor generalny podkreśla bowiem, że gdy niektóre z regionów ucierpiały bardziej niż pozostałe, sytuacja w Europie Centralnej w pierwszej połowie 2010 r. zaczęła się poprawiać. Widać to szczególnie po liczbie otrzymanych zaproszeń do przetargów, ceny jednakże ciągle pozostają bardzo konkurencyjne.
- Przewidujemy, że rynek budowlany będzie opóźniał inne gałęzie gospodarki z powodu relatywnie długiego cyklu produkcyjnego. Dlatego przy realizacji trwających już projektów oraz podczas planowania kolejnych realizacji, niezwykle ważne jest aby zachować pewną ostrożność ze względu na fluktuacje cen materiałów i walut - komentuje rynkową sytuację Eoin Vaughan. - MEP będzie nadal podnosić poziom usług oferowanych swoim klientom. Będziemy ciężko pracować by podtrzymać rozwój i możliwości naszych pracowników. Poprzez nasz oddany personel oraz sprawdzonych partnerów, chcemy rozwinąć nowoczesne praktyki pracy oraz zbudować kulturę bezpiecznej pracy w branży budowlanej. Od czasu otwarcia naszego biura w Polsce w 2000 r., możemy powiedzieć, że wybór Polski właśnie jako bazy w regionie, było jednym z kluczowych czynników sukcesu Grupy Mercury.

Mercury to prywatna spółka, z siedzibą główną w Dublinie, w Irlandii, która rozpoczęła działalność w 1972 roku. Od tego czasu biura Mercurego zostały otwarte także w Europie Centralnej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz Afryce Północnej, gdzie firma jest uznawana za lidera w branży inżynieryjnej. Mercury zatrudnia specjalistów, inwestuje w ich szkolenie i rozwój, zapewnia wysokie standardy bezpieczeństwa i higieny pracy. Roczne dochody spółki przekraczają 450 m euro. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej