Donice z betonu architektonicznego. Solidne, nowoczesne i dekoracyjne

2020-08-13 15:01 Materiał partnerski Marzena Sarniewicz
donice z betonu
Autor: Conmere Donice z betonu architektonicznego - różne kształty

Donice Conmere wykonane są z wysokiej jakości betonu architektonicznego zbrojonego włóknem szklanym w technologii GRC. Donice takie bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w strefach komercyjnych, tj. restauracje, biura, jak i w ogrodach, na balkonach i tarasach. Dowiedz się więcej o donicach z betonu architektonicznego.

Spis treści

 1. Technologia GRC gwarancją jakości donic Conmere
 2. Parametry techniczne donic z betonu architektonicznego
 3. Kształty donic z betonu architektonicznego
 4. Kolory donic z betonu architektonicznego:
 5. Jak dbać o donice z betonu architektonicznego?
 6. Schemat napełniania donic z betonu architektonicznego

Technologia GRC gwarancją jakości donic Conmere

Donice Conmere wykonywane są w technologii GRC, która gwarantuje uzyskanie bardzo dobrych parametrów wytrzymałościowych. Umożliwia to zmniejszenie grubości elementów donic, co znacznie poprawia ich wygląd i sprawia, że nie są one bardzo ciężkie. Ponadto wszystkie donice poddawane są procesowi hydrofobizacji w masie oraz dodatkowej impregnacji. Dzięki temu są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, a także odporne na wnikanie zanieczyszczeń, a co za tym idzie, łatwiejsze w czyszczeniu.

Donice Conmere są bezpieczne dla zdrowia

Do produkcji donic Conmere stosowane są włókna szklane całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Nie mają one właściwości respirabilnych tzn. nie przenikają do dolnych dróg oddechowych. Ponadto w trakcie procesu produkcji donic włókna są trwale związane w matrycy cementowej i w trakcie eksploatacji wyrobów nie dochodzi do ich emisji.

Parametry techniczne donic z betonu architektonicznego

 • wytrzymałość na ściskanie > 45 MPa
 • tolerancja wymiarów (długość, szerokość) ±5mm
 • nasiąkliwość < 7%

Kształty donic z betonu architektonicznego

Donice z betonu architektonicznego
Autor: materiał prasowy Dostępne kształty donic z betonu architektonicznego

Kolory donic z betonu architektonicznego:

 • biały
 • piaskowy
 • szary
 • grafitowy
Ciekawe

Poszczególne donice mogą się od siebie różnić odcieniem i jednolitością zabarwienia. Są to cechy naturalne, które podkreślają unikatowy charakter betonu architektonicznego.

Donice z betonu architektonicznego
Autor: Conmere Donice Conmere są wytrzymałe i mrozoodporne

Jak dbać o donice z betonu architektonicznego?

 1. W celu zapewnienia drożności otworów odpływowych zaleca się wyłożenie wnętrza donicy geowłókniną. Zabieg ten ochroni nawierzchnię (np. taras), na której stoi donica przed zabrudzeniem.
 2. Mimo, że donice wykonane są z betonu mrozoodpornego, o dużej wytrzymałości na zginanie, zaleca się wykładanie ich wewnętrznych ścianek warstwą twardego styropianu lub styroduru gr. min. 2 cm. Taki zabieg zapewni prawidłową pracę donicy niezależnie od warunków atmosferycznych oraz zabezpieczy system korzeniowy roślin przed przemarzaniem lub zbytnim nagrzaniem.
 3. Donice należy wypełniać z uwzględnieniem długości systemu korzeniowego. Na dno pojemnika zaleca się wsypanie żwiru do odpowiedniej wysokości, a następnie dobrej jakości ziemi. Jeszcze lepsze rezultaty daje wypełnienie donicy warstwą keramzytu, który wchłonie ewentualny nadmiar wilgoci.

Schemat napełniania donic z betonu architektonicznego

Donice z betonu architektonicznego
Autor: Conmere Schemat napełniania donic z betonu architektonicznego
Donice z betonu architektonicznego
Autor: Conmere Kolory donic z betonu architektonicznego mogą się od siebie delikatnie różnić odcieniem
Ważne

Na powierzchni donic mogą występować pory powietrzne, mikropęknięcia lub inne niejednorodności tekstury. To nie są wady produktu, tylko cechy charakterystyczne betonu architektonicznego. Nie podlegają one reklamacji.

Donice z betonu architektonicznego
Autor: Conmere Do produkcji donic z betonu architektonicznego Conmere stosowane są włókna szklane całkowicie bezpieczne dla zdrowia
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej