Komfort przez cały rok z klimatyzatorami marki Gree

2023-05-12 9:20 Materiał sponsorowany
Klimatyzatory Gree
Autor: Gree Klimatyzator Gree Amber Prestige

Klimatyzacja wciąż niejednemu z nas kojarzy się z przyjaznym chłodem w upalne dni. Nie każdy jednak wie, że klimatyzatory to - z technologicznego punktu widzenia - pompy ciepła typu powietrze–powietrze. Ciepło jest pobierane z pomieszczeń i dzięki pracy pompy ciepła - oddawane na zewnątrz, do powietrza. W przypadku ogrzewania, droga przekazywania ciepła jest dokładnie odwrotna. Ciepło jest pobierane z zewnątrz, czyli z powietrza, a następnie oddawane do budynku. Klimatyzatory w związku z powyższym świetnie sprawdzają się jako źródło ciepła, zwłaszcza w okresach przejściowych, wiosną, czy jesienią. Można znaleźć również takie, które będą wydajnie ogrzewały także zimą! Są to więc urządzenia pracujące dla naszego komfortu przez cały rok.

Wydajne ogrzewanie - nowe oblicze klimatyzacji

Dzięki wieloletnim staraniom inżynierów Gree, marka wprowadziła na rynek klimatyzatory, charakteryzujące się wysoką wydajnością grzewczą, pracą do ekstremalnie niskich temperatur zewnętrznych oraz szeregiem funkcji, wspierających efektywne ogrzewanie pomieszczeń. Modele Amber Prestige oraz U-Crown, o których mowa, są wręcz zaprojektowane do ogrzewania. Urządzenia te posiadają dwustopniową sprężarkę oraz grzałki karteru kompresora i tacy ociekowej, dzięki czemu są w stanie ogrzewać pomieszczenia, nawet gdy na zewnątrz jest -30°C. Co ważne, utrzymują przy tym wysoką wydajność grzewczą (nawet ponad 90% przy -25°C) i są bardzo energooszczędne. Modele Amber Prestige 2,7 i 3,5 kW wyróżniają się najwyższą klasą efektywności energetycznej chłodzenia i grzania A+++. O wysokim poziomie energooszczędności świadczą również współczynnik COP (współczynnik wydajności grzania). Dla najlepszych modeli wskaźnik ten może osiągać w warunkach standardowych nawet 4,70. Oznacza to, że z dostarczonego ciepła/chłodu jedynie około 20% pochodzi z energii elektrycznej, a pozostałe niemal 80% jest praktycznie uzyskane bezpłatnie. Wysokie parametry urządzeń idą w parze z wysoką klasą wykonania. Użytkownicy mogą wybrać między klasycznym designem Amber Prestige, a wyróżniającym się opływowym kształtem U-Crown, który w przekroju przypomina literę „U”. Klimatyzator ten dostępny jest w dwóch wykończeniach: silver oraz champagne.

Klimatyzatory Gree
Autor: Gree Klimatyzator Gree U Crown Link: Dowiedz się więcej >>>

W kontekście ogrzewania w ofercie marki Gree warto zwrócić uwagę także na modele Fairy oraz Lomo Luxury Plus, które wykazują się wysokimi parametrami i szerokimi zakresami pracy temperatur zewnętrznych. Fairy to klimatyzator wyróżniający się eleganckim wyglądem i oryginalną obudową. Jego wyjątkowy design uzyskany został poprzez zastosowanie zaokrąglonego panelu przedniego. Panele Silver i Dark występują w wykonaniu matowym, a White – w błyszczącym. Poza atrakcyjnym designem Fairy jest urządzeniem wszechstronnym. Model ten, tak samo jak Lomo Luxury Plus, może pracować w chłodzeniu nawet do temperatury +50°C na zewnątrz i -25°C w grzaniu, przez co sprawdzi się w każdych warunkach polskiego klimatu. Dodatkowo, aby podnieść niezawodność pracy, oba modele klimatyzatorów zostały wyposażone w grzałkę, która zapobiega zamarzaniu wody w tacy ociekowej oraz funkcję ogrzewania czasowo nieużytkowanych pomieszczeń (utrzymanie +8°C). Wszystkie modele wyposażone zostały w automatyczne żaluzje pionowe i poziome oraz jonizator powietrza.

Klimatyzatory Gree
Autor: Gree Klimatyzator Gree Fairy Dark Link: Dowiedz się więcej >>>

Ogrzewanie klimatyzatorami – dlaczego warto?

Wykorzystywanie klimatyzatorów jako źródła ciepła niesie ze sobą wiele korzyści. Poza wysoką efektywnością i energooszczędnością, które przekładają się bezpośrednio na obniżenie naszych rachunków, warto zwrócić uwagę na szybkość i precyzję uzyskiwania zadanej temperatury. Urządzenia są w stanie w czasie kilkunastu minut podnieść temperaturę powietrza w pomieszczeniu nawet o kilka stopni. Zależy to m.in. od dobranej wydajności, warunków otoczenia oraz charakterystyki pomieszczenia.

Drugim ważnym aspektem jest łatwość obsługi tych urządzeń. Eksploatacja klimatyzatorów wymaga od użytkownika jedynie włączenia ze standardowego pilota trybu grzania, nastawy temperatury oraz biegu wentylatora. Po uruchomieniu urządzenie jest w stanie pracować praktycznie bezobsługowo. Co więcej, wybrane klimatyzatory Gree oferują dodatkowe możliwości sterowania: zdalnie ze smartfona przez aplikację WiFi Gree+, przez sterownik naścienny lub bramkę BMS.

Ponadto klimatyzatory jako źródło ciepła są przyjazne dla środowiska. Nie generują bezpośrednio żadnych zanieczyszczeń, zatem dzięki ich wykorzystaniu realnie wpływamy na czystość powietrza w naszej okolicy. Urządzenie, w przeciwieństwie do kotłów na paliwo stałe, nie generuje również żadnych stałych odpadów. To doskonałe źródło ciepła, które wygrywa z tradycyjnymi odpowiednikami również czystością obsługi.

Warto pamiętać, że kupując urządzenie klimatyzacyjne z funkcją grzania (pompy ciepła), możemy otrzymać dofinansowanie z programów takich jak Moje Ciepło i Czyste Powietrze lub odliczyć koszt zakupu i montażu w ramach ulgi termomodernizacyjnej.  Jest to niewątpliwie duży plus na korzyść wyboru klimatyzatora jako źródła ciepła w naszym domu.

Klimatyzatory Gree
Autor: Gree Klimatyzator Gree Lomo Luxury Link: Dowiedz się więcej >>>

Komfort i zdrowie na co dzień

W okresie grzewczym, gdy jakość powietrza na zewnątrz pozostawia wiele do życzenia, należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną zaletę klimatyzatorów Gree. Poza standardowymi filtrami siatkowymi, które wyłapują duże zanieczyszczenia typu kurze, posiadają także jonizatory, a każdy model można doposażyć w filtry katalityczne, czy antybakteryjne. W ofercie Gree znajdują się też lampy UV, które zamontowane w klimatyzatorach ściennych, eliminują z powietrza drobnoustroje, wirusy i bakterie. Dzięki temu możemy się cieszyć czystym i zdrowym powietrzem przez cały rok.

Klimatyzatory Gree to bez wątpienia doskonałe urządzenia do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, których funkcjonalne rozwiązania idą w parze z energooszczędnym działaniem. Montaż klimatyzatorów split, wykonany przez Autoryzowanego Instalatora Gree, daje nam aż 7 lat gwarancji w przypadku modeli Amber Prestige, U-Crown i Soyal oraz 5 lat dla pozostałych modeli. 

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej