Klimatyzator z najnowszą technologią nanoe™ x ułatwi pracę instalatorów

2023-05-15 14:21 Materiał sponsorowany
Klimatyzatory Panasonic Etherea
Autor: Panasonic

Zastosowanie unikalnej technologii w połączeniu z wysoką klasą energetyczną, interesującym wzornictwem i zdalnym sterowaniem tworzy klimatyzator Etherea, który zapewni w domu komfort i czystsze powietrze. Do tego prosty montaż i łatwy serwis. Panasonic zaprezentował swój najnowszy model klimatyzatora.

Spis treści

 1. Czym jest technologia nanoe™ x?
 2. Sterowanie klimatyzatorem Etherea
 3. Klasa energetyczna klimatyzatora Etherea
 4. Prosty montaż klimatyzatora
 5. Łatwy serwis klimatyzatora Etherea
 6. Dostępne modele i wzory klimatyzatora

Czym jest technologia nanoe™ x?

W naturze powszechnie występują cząsteczki zwane rodnikami hydroksylowymi. Ograniczają rozwój wielu zanieczyszczeń, wirusów oraz bakterii. Chociaż są bardzo liczne, to nietrwałe, bo istnieją krócej niż sekundę.

Technologia nanoe™ x zatrzymuje je w wodzie i przedłuża dzięki temu ich żywotność do 10 minut. Nowy generator Mark 2 w klimatyzatorach Panasonica Etherea zapewnia dwukrotnie wyższą produkcję rodników hydroksylowych – do 9,6 biliona na sekundę. Technologia nanoe™ x jest skuteczna zarówno wobec twardych powierzchni, mebli tapicerowanych, tkanin, jak i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Działa we wszystkich trybach pracy urządzenia: chłodzenia, ogrzewania i wentylacji.

Sterowanie klimatyzatorem Etherea

Klimatyzator Etherea jest kompatybilny z zaawansowanymi rozwiązaniami inteligentnego sterowania i asystentem głosowym Amazon Alexa. Klimatyzatory współpracują ze specjalnie zaprojektowaną aplikacją Comfort Cloud, która umożliwia zarządzanie wszystkimi funkcjami systemu, m.in. zdalnym dostępem do jednostek grzewczych i chłodzących, aktywacją 24-godzinnego systemu nanoe™ x czy analizowaniem wzorców zużycia energii.

Klasa energetyczna klimatyzatora Etherea

Modele Etherea mają klasę energetyczną A+++ w zakresie ogrzewania i chłodzenia oraz wskaźniki SEER/SCOP (9,5/5,2) zastosowane w dwóch modelach 3,5 kw. To jedne z najwyższych tego typu parametrów na rynku. Klimatyzatory wykorzystują czynnik chłodniczy R32, cechujący się niskim oddziaływaniem na środowisko. Zostały też wyposażone w technologię Aerowings 2.0., która sprawia, że dwie niezależne, elastyczne żaluzje koncentrują przepływ powietrza, aby ogrzać lub schłodzić pomieszczenie w jak najkrótszym czasie i równomiernie rozprowadzić powietrze w całym wnętrzu. Żaluzje redukują nieprzyjemne odczucie wiania na plecy.

Prosty montaż klimatyzatora

Dbając o wygodę pracy instalatorów Panasonic wprowadził udogodnienia skracające czas montażu i serwisu oraz ich maksymalne ułatwienie:

 • mocna i solidna płyta montażowa o gr. 0,5 mm
 • uchwyty śrubowe do nierównych powierzchni
 • wbudowany uchwyt pomocniczy, zapewniający wystarczającą przestrzeń robocza między panelem a korpusem
 • wprowadzenie przewodów: 2 wkładki połączone w jedną większa przestrzeń robocza dla łatwiejszego podłączenia przewodów
 • 12% większe miejsce na orurowanie w porównaniu do modeli konwencjonalnych
 • zdejmowana dolna płyta

Łatwy serwis klimatyzatora Etherea

W nowym klimatyzatorze Etherea zapewniono:

 • łatwiejszy demontaż obudowy (suwaki zabezpieczające łatwe do odblokowania-zablokowania)
 • tylko 3 śrubki do okręcenia przy demontażu obudowy
 • łatwiejsze sprawdzanie orurowania i skroplin (łatwiejszy dostęp do węża skroplin)
 • łatwiejszy demontaż PCB
 • łatwiejsza wymiana wentylatora poprzecznego

Dostępne modele i wzory klimatyzatora

Duży wybór jednostek wewnętrznych Etherea o mocy od 1,6 kw (kompatybilny jedynie z systemem Multi) do 7,1 kw zapewnia dopasowanie prawie do każdego pomieszczenia.

Modele klimatyzatorów dostępne są w kolorach srebrnym i białym oraz matowej powierzchni, co nadaje im elegancki wygląd, a także pozwala na dyskretne wkomponowanie w otaczającą przestrzeń. Monolityczna konstrukcja dobrze przylega do powierzchni ścian.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej