Klimatyzacja z oczyszczaczem powietrza - domowe urządzenie na upał i smog

2021-03-22 17:53 Materiał partnerski materiały firmy LG
klimatyzacja z funkcją oczyszczania powietrza
Autor: LG Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza - dwie ważne funkcje w jednym urządzeniu

Klimatyzacja z oczyszczaczem powietrza - dwie tak ważne funkcje w jednym urządzeniu. To rozwiązanie staje się coraz bardziej potrzebne w każdym mieszkaniu. Klimatyzacja z oczyszczaczem powietrza daje bowiem to, co jest niezbędne - latem komfortową temperaturę wnętrza, zimą czyste powietrze pozbawione m.in. groźnego dla zdrowia smogu.

Spis treści

  1. Klimatyzacja z oczyszczaczem powietrza – jak działa?
  2. Klimatyzacja z oczyszczaczem - filtracja jak w najlepszych oczyszczaczach
  3. Obsługa klimatyzatora z oczyszczaczem powietrza
  4. Cicha i skuteczna praca klimatyzatora z oczyszczaczem

Klimatyzacja z oczyszczaczem powietrza – jak działa?

W sezonie zimowym, kiedy szczególnie głośno o problemie smogu, wiele osób decyduje się na zakup oczyszczaczy powietrza. Z kolei w cieplejsze dni, wraz ze wzrostem temperatury powietrza coraz częściej zastanawiamy się nad zakupem klimatyzatora. Funkcje oczyszczacza powietrza i klimatyzatora można z powodzeniem połączyć w jednym urządzeniu.

Trzeba wiedzieć
  • Klimatyzatory mogą też oczyszczać powietrze
  • Urządzenia te pozwalają pozbyć się nawet drobnych cząstek o wielkości PM 1.0
  • Klimatyzacja z oczyszczaczem neutralizuje również bakterie i alergeny

Nowoczesne klimatyzatory nie tylko zapewniają komfortową temperaturę wnętrza, ale również dbają o czystość i jakość powietrza w pomieszczeniu. Dobrym przykładem tego typu sprzętu są klimatyzatory pokojowe z serii LG DualCool z wbudowanym oczyszczaczem powietrza. Urządzenia, łącząc w sobie funkcje klimatyzatora i oczyszczacza powietrza, zapewniają optymalną temperaturę i zdrowe, czyste powietrza. Na przykładzie możliwości tej serii urządzeń warto przyjrzeć się klimatyzatorom wyposażonych w funkcje oczyszczania.

klimtyzator z oczyszczaczem powietrza
Autor: LG Klimatyzator łączący funkcje chłodzenia z oczyszczaniem powietrza

Klimatyzacja z oczyszczaczem - filtracja jak w najlepszych oczyszczaczach

Cechą dobrego oczyszczacza powietrza jest przede wszystkim skuteczne filtrowanie powietrza i usuwanie z niego nie tylko większych zanieczyszczeń, takich jak kurzu, ale również pyłów zawieszonych PM 10, PM 2.5. Najlepsze i najbardziej dokładne urządzenia są zdolne również do filtrowania najbardziej drobnych cząsteczek pyłu zawieszonego PM 1.0 – szczególnie groźnego dla naszych organizmów ze względu na przedostawanie się tak drobnych zanieczyszczeń przez płuca do krwioobiegu.

Wielostopniowy system filtrów w połączeniu z funkcjami klimatyzacji pozwala skutecznie i wydajnie odfiltrować z przepływającego przez urządzenie powietrza kurz oraz zanieczyszczenia tak drobne jak drobnoustroje czy pyły zawieszone PM 1.0. Warto podkreślić, że system filtracji zastosowany w klimatyzatorach LG DualCool to rozwiązanie stosowane w najlepszej klasy oczyszczaczach powietrza. Filtr zatrzymuje kurz i pył, a dodatkowy dyfuzor jonów neutralizuje obecne w powietrzu patogeny.

Klimatyzatorów LG DualCool  z funkcją oczyszczania powietrza
Autor: LG Dwufunkcyjny klimatyzator LG DualCool - chłodzi powietrze i je efektywnie oczyszcza

Obsługa klimatyzatora z oczyszczaczem powietrza

Zaleta dwufunkcyjnych klimatyzatorów LG DualCool jest bardzo łatwa obsługa. Wyświetlacz wbudowany w urządzenie zawsze informuje użytkownika nie tylko o temperaturze w pomieszczeniu, ale także o jakości powietrza, sygnalizując jego stan za pomocą czytelnego zestawu kolorów.

Informowanie użytkownika o jakości powietrza czy ilości zawieszonych pyłów w powietrzu jest możliwe, dzięki zastosowaniu w klimatyzatorach LG DualCool bogatej sensoryki analizującej w czasie rzeczywistym powietrze przepływające przez urządzenie. Warto podkreślić, że klimatyzatory z serii LG DualCool są również wyposażone w zaawansowane czujniki najdrobniejszych pyłów zawieszonych PM 1.0.

Cicha i skuteczna praca klimatyzatora z oczyszczaczem

Wszystkie klimatyzatory z nowoczesnej serii LG DualCool wyposażone są w nowoczesną, trwałą i wyjątkowo cichą sprężarkę LG DUAL Inverter™. Zastosowanie bezszczotkowego, wydajnego kompresora nie tylko zwiększa efektywność pracy klimatyzatora, pozwalając uzyskać nawet o 40% szybsze chłodzenie pomieszczenia, ale sprawia, że sprzęt pracuje znacznie ciszej od klimatyzatorów wyposażonych w klasyczne, nieinwerterowe kompresory. Nie musimy się zatem obawiać, że włączony klimatyzator będzie przeszkadzał w wypoczynku czy śnie.

Warto też podkreślić trwałość i efektywność energetyczną zastosowanego silnika inwerterowego. Kompresor w klimatyzatorach LG DualCool zużywa nawet o 70% mniej energii w porównaniu z klimatyzatorami wyposażonymi w klasyczne sprężarki. Ponieważ klimatyzator to sprzęt, który – szczególnie w upalne dni – jest intensywnie użytkowany, duże znaczenie ma również jego trwałość. Klimatyzatory z serii LG DualCool zostały poddane testom przez niezależną jednostkę certyfikującą TÜV Rheinland, a dodatkowym potwierdzeniem wytrzymałości zastosowanych komponentów jest aż 10-letnia gwarancja na inwerterowy kompresor stosowany w opisywanych klimatyzatorach.

W obecnej sytuacji, kiedy wiele osób pracuje w swoich domach, dbałość o odpowiednią temperaturę i jakość powietrza to już nie tylko kwestia komfortu podczas odpoczynku, ale też efektywności pracy zawodowej.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej