Falowniki do dużych instalacji PV i farm fotowoltaicznych

2022-03-28 12:48 Materiał sponsorowany
Falowniki do dużych instalacji PV i farm fotowoltaicznych Fronius
Autor: Fronius Falowniki Fronius produkowane są w Austrii. Doświadczenie w sektorze fotowoltaiki firma zdobywa od 1992 roku. Fronius stale wdraża innowacyjne rozwiązania, dynamicznie podążając za najnowszymi technologiami, czego efektem są najnowsze falowniki, m.in. Gen24 Plus z możliwością podłączenia magazynu energii, falownik do instalacji przemysłowych Tauro oraz technologie wodorowe, w których producent jest liderem światowym

Innowacyjne falowniki Fronius TAURO o mocy 50 lub 100 kW przeznaczone są do komercyjnych instalacji PV oraz farm fotowoltaicznych. Tauro wyróżnia się funkcjami, które zapewniają m.in. oszczędności na okablowaniu po stronie AC (funkcja AC-Daisy-Chain) oraz możliwość usytuowania falownika zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej – np. bezpośrednio na powierzchni dachu.

Elastyczność montażu wynika z zastosowania dwuściennej obudowy oraz aktywnego chłodzenia, które zapewnia wysoką sprawność i wydajność falownika nawet przy temperaturze otoczenia dochodzącej do 50°C. Dlatego niewymagany jest daszek zacieniający falownik. System aktywnego chłodzenia zapewnia również dłuższą żywotność elementów elektronicznych, które nie ulegają przegrzewaniu, a co za tym idzie – dłuższą żywotność całego urządzenia. Dodatkowo dzięki tej funkcjonalności kurz nie osiada na radiatorach falownika i dlatego nie jest wymagany okresowy przegląd w celu utrzymania warunków gwarancji.

Tauro wyróżnia się funkcjami, które zapewniają m.in. oszczędności na okablowaniu po stronie AC (funkcja AC-Daisy-Chain) oraz możliwość usytuowania falownika zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej – np. bezpośrednio na powierzchni dachu. Dzięki temu cała instalacja i okablowanie po stronie DC mogą być umieszczone na dachach obiektów, co bardzo upraszcza kwestie zawiązane z bezpieczeństwem pożarowym obiektów.

W przypadku mało prawdopodobnej awarii inteligentne wnętrze falownika ułatwia serwisowanie instalacji. Moduł mocy ważący 26 kg można bez problemu odłączyć i wysłać do naprawy niezależnie od całego urządzenia ważącego około 100 kg. Producent falowników gwarantuje stały dostęp do części zamiennych, które są dostępne w magazynie w Gliwicach.

Zapraszamy do zapoznania się z wieloma innymi innowacyjnymi funkcjonalnościami solidnych falowników Tauro na stronie: www.fronius.pl/tauro

Co wyróżnia firmę Fronius:

  • Made in Austria since 1945

  • Wsparcie techniczne w Polsce

  • Najlepszy monitoring i serwis instalacji PV na rynku

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani realizacją inwestycji PV, jesteście w trakcie takiej realizacji lub wykonujecie duże  systemy PV to zapraszamy do kontaktu:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej