Najnowocześniejsze projekty drzwi w fornirze - wytrzymałe i piękne

2021-12-20 11:31 Materiał sponsorowany
Drzwi Porta
Autor: PORTA Drzwi Natura VECTOR - tradycyjne modele PORTA z wykończeniem w fornirze

Salony europejskie podbił już w baroku, pozwalając uzyskać szlachetny efekt na meblach z mniej cennych surowców. Także dziś projektanci wyciągają maksimum zalet forniru, by zaskakiwać odbiorców. Zabawa słojami, ich kierunkiem pozwala na kreowanie nieprzeciętnych wnętrz. Jakie zalety estetyczne i ekologiczne mają drzwi fornirowane?

Drzwi w naturalnej okleinie mogą mieć wiele przewag nad tradycyjnymi drewnianymi. Oprócz możliwości tworzenia geometrycznych faktur, są także bardziej ekologiczne w produkcji i w transporcie. Sprawdź tę fornirowane kolekcje PORTA i oceń samodzielnie!

Drzwi fornirowane, czyli...

Fornir to cienka warstwa drewna umieszczona na konstrukcji drzwi. Może mieć grubość od 1 do 3 mm, a przy tym zaskakuje wytrzymałością. W przypadku drzwi PORTA warstwę zabezpieczającą stanowi ekologiczny lakier wodny. Fornir występuje w dwóch rodzajach - może mieć unikalną, naturalną fakturę lub być modyfikowany. W tym drugim przypadku każdy arkusz forniru ma powtarzalny wzór.

Drzwi fornirowane - nowe projekty PORTA DRZWI

Zaletą forniru jest możliwość stworzenia unikalnych powierzchni. Faktura słojów może być dzielona i układana w zaskakujący sposób. Wykorzystali to projektanci PORTA, którzy stworzyli kolekcję klasycznych i nowoczesnych drzwi wewnętrznych w okleinie z drewna.

  • Drzwi Natura CLASSIC - minimalizm to umiejętność tworzenia prostych form, które dyskretnie wnikają do codzienności. Ukośne połączenie faktur drewna jest nieoczywiste i niezwykle eleganckie. Opcja barwienia forniru pozwala na wykreowanie wymarzonego wnętrza.
  • Drzwi Natura LOFT - prostota w wyrazistej ramie? Projektowanie w stylu loftowym polega m.in. na wyeksponowaniu surowych faktur materiałów. Warto podkreślić naturalną okleinę z dębu, jesionu czy orzecha np. czarną ościeżnicą, tworząc ciekawy, kontrastowy komplet.
  • Drzwi Natura VECTOR - tradycyjne modele PORTA doczekały się odsłony w fornirze. Nowy produkt, który jednocześnie stał się flagowym dla tej serii, to jodełka.  Tak prosta i efektowna zarazem.
Warto wiedzieć

Elastyczne podejście do projektowania, jakie zapewnia fornirowanie, to także możliwość szybkiej produkcji. Drzwi od PORTA nawet w niestandardowych wymiarach, o wysokości nawet do 2,2 m, dostępne są w krótkich terminach

Ekologiczne zalety drzwi w okleinie naturalnej

Wykorzystanie niewielkiej ilości drewna pozwala na osiągnięcie doskonałego efektu wizualnego przy niewielkim wpływie na wycinanie lasów. Jednocześnie konstrukcja drzwi pozostaje lekka, co istotnie wpływa na zmniejszenie emisji CO2 podczas transportu (zarówno surowców na halę, jak i produktu do klienta).

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej