Wysokiej jakości produkty NIBCO

2023-03-15 11:19 Materiał sponsorowany
Wysokiej jakości produkty NIBCO
Autor: NIBCO

NIBCO INC to amerykańska firma z blisko 120 letnią tradycją o międzynarodowym zasięgu działania. Sprzedaż wyrobów z logo NIBCO jest realizowana do ponad 60 krajów na świecie.

NIBCO Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi jest jedynym europejskim oddziałem NIBCO INC. Od 1995 roku zajmuje się produkcją oraz dystrybucją instalacji klejonych PVC-C oraz PVC-U. Oprócz działalności produkcyjnej NIBCO dystrybuuje kształtki instalacyjne z miedzi i stopów miedzi oraz armaturę do instalacji tryskaczowych na rynki europejskie. NIBCO Sp. z o.o. dostarcza swoje produkty do 15 krajów europejskich.

Produkowane przez NIBCO instalacje klejone to kompletny system instalacyjny, w skład którego wchodzą rury i złączki, zawory i akcesoria z Chlorowanego Polichlorku Vinylu (PVC-C) oraz z Polichlorku Vinylu (PVC-U).

Instalacje PVC-C są przeznaczone do transportu ciepłej i zimnej wody o maksymalnej temperaturze 80 stopni Celsjusza. Produkowane są w systemie calowym w rozmiarach od .” do 4”. System instalacji PVC-U dostępny jest w zakresie średnic do 8 cali. Całość systemu produkowana jest w systemie wymiarowym IPS (Iron Pipe Size) w dwóch typoszeregach ciśnieniowych SCH 40 oraz PN 15 co znacząco rozszerza możliwy zakres zastosowania. Dzięki bardzo dobrym właściwościom fizycznym oraz chemicznym opisywanych materiałów, takim jak mały ciężar właściwy, odporność na korozję, a także na szereg związków chemicznych, w tym agresywne media, PVC-C oraz PVC-U mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach: w chłodnictwie, klimatyzacji, technice basenowej, systemach uzdatniania wody, oczyszczalniach ścieków, instalacjach przemysłowych oraz w budownictwie mieszkaniowym. Wszystkie zakłady produkcyjne NIBCO objęte są systemem zarządzania jakością potwierdzoną certyfikatem ISO 9001:2015.

NIBCO to nie tylko instalacje klejone. Nasz asortyment to ponad 30 000 wyrobów produkowanych w dziesięciu fabrykach, z czego jedna zlokalizowana jest w Polsce, a pozostałe w USA i w Meksyku. Oferta obejmuje szeroki wachlarz armatury przemysłowej: zawory kulowe, przepustnice, zawory zwrotne, zasuwy, zawory grzybkowe oraz filtry, a także pozostałe instalacje z tworzyw sztucznych: PP, PVDF, PEX, PERT oraz złączki do lutowania lub zaprasowywane wykonane z miedzi, brązu i mosiądzu.

Wśród armatury na szczególną uwagę zasługują zawory do zastosowań przeciwpożarowych z brązu, mosiądzu oraz stali w zakresie średnic od  1/2” do 16”, które posiadamy w naszej stałej ofercie w Polsce. Zawory te posiadają certyfikaty amerykańskich organizacji badawczych związanych z ochroną przeciwpożarową – UL (Underwriters Laboratories) oraz FM (Factory Mutual), a także europejskie dopuszczenia i aprobaty.

Firma NIBCO od początku swojej historii jest organizacją innowacyjną. Jako pierwsza wprowadziła na rynek lutowaną kształtkę kapilarną wykonaną z miedzi. W ostatnich latach również uzupełniamy swoją ofertę o nowe rozwiązania. Przykładem mogą być produkty marek należących do NIBCO jak SURE SEALR czy WEBSTONER.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej