Smart Cloud - najbardziej zaawansowane narzędzie do sterowania ogrzewaniem i zarządzania energią

2019-07-01 10:24 Materiał partnerski Karolina Wrona
Smart Cloud
Autor: Panasonic Smart Cloud to opracowana i obsługiwana przez Panasonic usługa, która umożliwia zdalny dostęp do danych i funkcji systemu Aquarea

Sterowanie systemami grzewczymi dzięki wykorzystaniu technologii internetowych pozwala zwiększyć m.in. efektywność pracy urządzeń. Firma Panasonic również wdrożyła ją do swoich urządzeń w postaci usługi Smart Cloud. Jakie możliwości daje Smart Cloud?

Czym jest Smart Cloud?

Smart Cloud to usługa stworzona dla użytkowników i serwisantów pomp ciepła Aquarea. Dzięki opracowanemu i obsługiwanemu przez Panasonic rozwiązaniu możliwy jest zdalny dostęp do informacji i funkcji systemu Aquarea. Działanie specjalnego modułu nie ogranicza się jedynie do zdalnego sterowania ogrzewaniem, ale pozwala w pełni wykorzystać wszystkie możliwości oferowane przez urządzenia Aquarea. Można nie tylko zdalnie włączać i wyłączać system grzewczy, lecz także precyzyjnie sterować jego wszystkimi funkcjami, monitorować parametry i w razie potrzeby programować lub na bieżąco zmieniać ich ustawienia oraz uruchamiać tryby specjalne.

Dostęp do WiFi lub LAN

Narzędzie jest intuicyjne w obsłudze i wymaga jedynie podłączenia pompy ciepła Aquarea do chmury poprzez sieć WiFi lub LAN.

Jak działa Smart Cloud?

Po uzyskaniu dostępu system na bieżąco wysyła wszystkie informacje i gromadzi je w chmurze. Po połączeniu się z portalem użytkownik ma pełny dostęp do generowanych wizualizacji i statystyk energetycznych, a także powiadomień o zakłóceniach w działaniu układu. Z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu i smartfona, tabletu lub komputera może zmieniać i programować pracę instalacji, zapewniając odpowiednie warunki w domu, a zarazem minimalizując rachunki za energię. Niezależna konfiguracja dwóch odrębnych stref – ogrzewania i przygotowywania c.w.u. nie stanowi żadnego problemu. Moduł internetowy pozwala na pełną kontrolę działania pompy ciepła, m.in.:

  • uruchomienie jej w dowolnym trybie – grzania, chłodzenia czy przygotowywania c.w.u.,
  • sprawdzenie statystyk pracy w danym okresie,
  • kontrolę zużycia energii i koszt użytkowania podany w złotówkach,
  • ustawienie harmonogramu tygodniowego,
  • uruchomienie specjalnych trybów pracy np. ECO lub cichej.

Ponadto usługa pozwala na udzielanie dostępu innym osobom, np. serwisantom, którzy mogą dokonać przeglądu lub usunąć awarię, korygując ustawienia urządzenia bez konieczności przyjazdu na miejsce instalacji jednostki Aquarea.

smart cloud panasonic
Autor: Panasonic Po połączeniu się z portalem w chmurze, użytkownik może zdalnie korzystać z wszystkich funkcji urządzenia oraz zezwolić firmom serwisowym na dostęp do indywidualnie ustawianych funkcji w celu zdalnej konserwacji i monitorowania systemu

Firmy serwisowe za pośrednictwem dodatkowego modułu Services Cloud, po udostępnieniu danych modułu internetowego użytkownika i przesłaniu zgody na połączenie się z jednostką, mogą zalogować się do systemu i uzyskać wgląd do wszystkich ustawień urządzenia oraz historii jego działania, np. sprawności czujników, wydajności pompy obiegowej. W ten sposób serwisanci mogą podjąć kroki mające na celu usprawnienie działania pompy ciepła, zresetować ewentualne błędy i przeprowadzić konserwację zapobiegawczą. Przed wprowadzeniem nowych ustawień istnieje możliwość zapisania parametrów, np. z ostatniego tygodnia (tzw. backup) i w razie potrzeby przywrócenia ich w późniejszym okresie.

Usługa Smart Cloud zapewnia komfort i wygodę obsługi zarówno użytkownikom, jak i serwisantom, ale co równie ważne pozwala na długie i bezawaryjne działanie pomp ciepła linii Aquarea.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej