Separatory magnetyczne i środki chemiczne do uzdatniania wody firmy ADEY

2022-04-20 10:05 Materiał sponsorowany
Separatory magnetyczne i środki chemiczne do uzdatniania wody firmy ADEY
Autor: ADEY Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów firma ADEY stale się rozwija. Każdego roku wprowadza nowe produkty, które służą ochronie środowiska oraz gwarantują oszczędniejszą i bezawaryjną pracę systemów grzewczych

ADEY Innovation jest liderem wśród producentów separatorów magnetycznych, oraz środków chemicznych do uzdatniania wody w systemach grzewczych i chłodniczych. Szeroka gama produktów zaspokaja zarówno potrzeby systemów domowych jak i przemysłowych.

Separatory magnetyczne ADEY ma zakres od 3/4" do 8". Mogą one być wykorzystane zarówno do utrzymania jak i przywrócenia pełnej wydajności systemów ogrzewania i chłodzenia.

Separatory magnetyczne ADEY

Najmniejszymi modelami w ofercie są separatory Atom i Atom2. Najlepiej sprawdzą się przy zastosowaniu z kotłami wiszącymi. Zapewniają  skuteczną ochronę instalacji przy jednoczesnej minimalizacji rozmiarów.

Kolejną grupą separatorów są modele  MagnaClean Micro2 i Professional 2. Oddzielają one zarówno zanieczyszczenia magnetyczne, jak i niemagnetyczne. Działanie filtrów jest oparte na separacji magnetycznej oraz wirowej. Cylindryczna konstrukcja obudowy tych separatorów umożliwia przechwytywanie dużych ilości szlamu.

Dzięki pełnym 1" zaworom przyłączeniowym, filtr Professional 2 XP jest idealny do ochrony większych systemów grzewczych. Większy przepływ (80 l/min) sprawdzi się nie tylko we współpracy z kotłami, ale również pompami ciepła.

Dwukomorowy separator szlamu Dual XP 1 1/2 "jest najmniejszym filtrem przemysłowym. Przeznaczony do ochrony średniej wielkości przemysłowych systemów grzewczych oraz chłodniczych.

Kolejną grupą urządzeń przemysłowych, na którą warto zwrócić uwagę, są filtry MagnaClean DRX oraz Commercial. To separatory oferujące efektywne rozwiązania w zakresie produktów przemysłowych od 2"do 8". Instalacje o średnicach powyżej 2" są głównie wykonywane ze stali węglowej, więc zanieczyszczenia są również oparte na tlenku żelaza, zatem separacja osadów magnetycznych jest niezwykle ważna w przypadku tych systemów.

W roku 2021 firma ADEY wprowadziła na rynek nowatorską serię filtrów CMX, która oferuje przepływy od 35-225 l/min. Zastosowane w nich rozwiązania otwierają nowe możliwości filtrowania nie tylko magnetytu, ale wszystkich rodzajów zanieczyszczeń występujących w instalacjach. Po szczegółowe informacje warto zajrzeć na stronę www.adey.com lub skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami firmy w Polsce.

Środki chemiczne do uzdatniania wody w systemach grzewczych i chłodniczych

Oprócz ochrony w formie filtracji i wychwytywania szlamu firma ADEY oferuje również skuteczne, przyjazne dla środowiska i użytkownika rozwiązania w zakresie chemicznego usuwania zanieczyszczeń, oraz zapobiegania ich powstawaniu.

  • Cleaner MC3+ to środek do czyszczenia na bazie detergentów, który zawiera również dyspergator, delikatnie, ale skutecznie rozpuszczając zanieczyszczenia. Działa poprzez cyrkulację w temperaturze roboczej przez co najmniej godzinę w nowych systemach i do 28 dni w starszych. Dodatki te muszą zostać wypłukiwane z systemu po zakończeniu procesu czyszczenia.
  • Inhibitor korozji MC1+ hamuje utlenianie metalu i wytrącanie soli w systemach, dzięki czemu takie zanieczyszczenia nie mogą się tworzyć. Stabilizuje również poziom pH medium grzewczego, co jest niezwykle ważne w ochronie elementów aluminiowych. Dodatkowo hamuje osadzanie się kamienia kotłowego na elementach układu.
  • Najnowszy środek w ofercie to MC35. Łączy w sobie zalety środka czyszczącego instalacje oraz inhibitora korozji. Co go wyróżnia? Otóż nie trzeba go usuwać z instalacji po zakończeniu czyszczenia, jak to ma miejsce w przypadku większości środków do czyszczenia instalacji. Po dokładne informacje zapraszamy do materiałów na stronie www.adey.com.
  • Środek uszczelniający MC4+ eliminuje drobne wycieki, które są trudne do wykrycia i naprawy. Po zmieszaniu z czynnikiem grzewczym krąży w instalacji w „poszukiwaniu” miejsca wycieku. Gdy je znajdzie, na skutek kontaktu z tlenem zaczyna krystalizować wypełniając lukę.
  • BIOCYD MC10+ zapewnia długotrwałą i skuteczną ochronę przed powstawaniem tlenowych i beztlenowych glonów i bakterii w niskotemperaturowych systemach ogrzewania lub chłodzenia.
  • Płyn antyzamrożeniowy MC Zero to mieszanina na bazie glikolu monopropylenowego zapobiegającego zamarzaniu, oraz dodatków antykorozyjnych, opracowana specjalnie dla systemów grzewczych. Jego odmiana MC Zero+ zawiera dodatkowo biocyd, chroniący w ten sposób przed powstawaniem zanieczyszczeń biologicznych w systemach. Idealne rozwiązanie dla systemów niskotemperaturowych zarówno grzewczych jak i chłodniczych, ogrzewania płaszczyznowego, oraz pomp ciepła. Obydwa środki zabezpieczają również układ przed osadzaniem się kamienia kotłowego.
  • MC40+ to środek czyszczący na bazie kwasu cytrynowego ze wskaźnikiem pH i inhibitorem korozji, który może być stosowany do zakwaszenia wymienników ciepła lub do czyszczenia całego systemu. Organiczna baza kwasowa jest skuteczna nawet w przypadku uporczywego brudu, ale zapewnia jednocześnie delikatne czyszczenie. Pozostałości kwasu w systemie lub wymienniku ciepła muszą być zneutralizowane po zakończeniu czyszczenia!

Każdego roku firma wprowadza nowe produkty, które służą ochronie środowiska oraz gwarantują oszczędniejszą i bezawaryjną pracę systemów grzewczych.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej