Pompy obiegowe DAMBAT

2023-03-31 7:23 Materiał sponsorowany
Pompy obiegowe Dambat
Autor: DAMBAT

Pompy obiegowe są ważnym elementem instalacji ogrzewania oraz chłodzenia i klimatyzacji. Zadaniem pomp jest zapewnienie ciągłego obiegu nośnika energii wewnątrz instalacji.

Pompy obiegowe możemy podzielić w zależności od ich przeznaczenia na: obiegowe i cyrkulacyjne. Pompy obiegowe są przeznaczone do przepompowywania cieczy w obiegu zamkniętym, w którym czynnik grzewczy (woda lub płyn instalacyjny) przekazuje energię (ciepło lub chłód) ze źródła ciepła (np. kotła, węzła cieplnego, wymiennika, zasobnika ciepła) do urządzeń, czyli do grzejników, nagrzewnic, ogrzewania podłogowego klimakonwektorów lub innych zasobników czy wymienników.

Pompy cyrkulacyjne służą natomiast do utrzymywania ciągłego obiegu podgrzanej wody w instalacji po to, aby woda w punkcie poboru zawsze miała oczekiwaną temperaturę, tak aby nie czekać zanim napłynie ciepła z zasobnika c.w.u. i ograniczyć zużycie wody.

Godne polecenia pompy obiegowe produkuje firma DAMBAT. To pompy bezdławnicowe, sterowane elektronicznie, co sprawia, że są także energooszczędne, ponieważ automatycznie dostosowują się do układu, w którym pracują.

Pompy obiegowe Dambat
Autor: DAMBAT
  • Pompy BETA oraz BETA 2 – elektronicznie sterowane, energooszczędne urządzenia przeznaczone do instalacji w układach centralnego ogrzewania oraz w instalacjach solarnych.
  • Elektroniczne pompy NOVA – to pompy obiegowe sterowane elektronicznie, charakteryzujące się niskim poborem energii.
  • Pompa AMG 32-80 180 PWM - pompa do stosowania w instalacjach c.o. oraz instalacjach solarnych, sterowana sygnałem PWM („Pulse Width Modulation”).

Dowiedz się więcej >>>

Pompy obiegowe Dambat
Autor: DAMBAT
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej