Pompy ciepła KAISAI z serii Arctic – ekonomiczne rozwiązania o wysokich parametrach

2022-06-15 14:11 Materiał sponsorowany
Pompy ciepła KAISAI
Autor: Klima-Therm Od lewej: pompa ciepła typu monoblok z serii Arctic; pompa ciepła typu split z serii Arctic

Podstawowymi kryteriami doboru powietrznej pompy ciepła, zarówno do obiektów modernizowanych, jak i nowo wznoszonych, są funkcjonalność urządzenia oraz wysokie parametry pracy. Najnowsze pompy ciepła marki KAISAI z serii Arctic spełniają powyższe kryteria, a dodatkowo można je nabyć w atrakcyjnej cenie.

Wybór jednostek i mocy grzewczych pomp ciepła

W najnowszej ofercie marki KAISAI znajduje się aż 14 modeli pomp ciepła w tym osiem urządzeń typu monoblok (od 6 do 30 kW) oraz sześć modeli typu split (od 6 do 16 kW), do których oferowanych jest sześć jednostek wewnętrznych z zasobnikiem wody użytkowej (190 lub 240 l) bądź bez niego. Dzięki temu uzyskuje się 15 różnych zestawów, które można dopasować do indywidualnych potrzeb.

W przypadku gdy wymagana moc grzewcza przekracza 30 kW, pompy ciepła można łączyć w kaskady (do sześciu urządzeń), zyskując łączną moc 180 kW. Zastosowanie komunikacji Modbus umożliwia natomiast połączenie aż 16 urządzeń. Do wykonania takich instalacji nie potrzeba żadnych dodatkowych akcesoriów, ponieważ połączenie kaskadowe oraz funkcja Modbus są oferowane w standardzie.

Praca w szerokim zakresie temperatur

Dzięki zastosowaniu ekologicznego czynnika chłodniczego R32 oraz wysokiej jakości komponentów pompy ciepła KAISAI cechują się bardzo szerokim zakresem pracy: od –25°C do 43°C temperatury powietrza zewnętrznego oraz do 65°C temperatury czynnika grzewczego. Warto zwrócić uwagę, że przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej –20°C pompa ciepła umożliwia podgrzanie wody systemu grzewczego do 57°C. Oznacza to, że nawet w największe mrozy urządzenia te są w stanie ogrzać dom wyposażony w tradycyjne grzejniki. Ponadto pompy ciepła KAISAI charakteryzuje najwyższa klasa energetyczna A+++ i wysoka sprawność – współczynnik COP na poziomie 5,2 (A7W35), oraz SCOP – 5,22 (TWW 35°C).

Wyposażenie pompy ciepła

Układ hydrauliczny standardowo jest wyposażony w pompę obiegową, szczytowe źródło ciepła, grupę bezpieczeństwa, czujnik przepływu, odpowietrznik i manometr. Jeśli zaś inwestor wybiera jednostkę wewnętrzną typu split z wbudowanym zasobnikiem, wówczas otrzymuje kompletne rozwiązanie do grzania i chłodzenia oraz przygotowania c.w.u. w jednym kompaktowym urządzeniu. Wszystkie jednostki zewnętrzne, również w standardzie, wyposażone są w podgrzewaną tacę ociekową, a modele typu monoblok dodatkowo w ramę konstrukcyjną. Jednocześnie nowa jednostka zewnętrzna jest mniejsza od swojej poprzedniczki, a niższy poziom hałasu znacznie poprawia komfort korzystania z pompy ciepła (od 45 dB(A) w odległości 1 m). Obsługa dwóch obiegów grzewczych w standardzie to kolejne z oferowanych możliwości pomp ciepła KAISAI. Ponadto intuicyjny, wielojęzyczny sterownik pozwala na korzystanie z takich funkcji, jak: kalendarz, dezynfekcji zbiornika c.w.u., szybkie podgrzanie wody użytkowej, tryb cichy, ECO, kontrola rodzicielska, sterowanie zależne od pogody oraz wiele innych. Nowością w 2022 roku jest moduł Zdalnego Nadzoru Serwisowego (ZNS), dzięki któremu zarówno użytkownik końcowy, jak i serwis otrzymają narzędzie do sterowania pompą ciepła oraz diagnozy parametrów jej pracy. Moduł ZNS umożliwia dostęp do parametrów pompy z poziomu przeglądarki www i smartfona. Jego zakup automatycznie wydłuża gwarancję na urządzenie do 5 lat.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej