Pompy ciepła Gree VERSATI – inwestycja w lepszą przyszłość

2023-05-12 9:21 Materiał sponsorowany
Pompy ciepła Gree
Autor: Gree

Postępujące zmiany klimatyczne, wzrost cen paliw kopalnianych i coraz większa świadomość ekologiczna Polaków sprawiają, że pompy ciepła szybują w rankingach wzrostów sprzedaży w naszym kraju, a także w całej Europie. Największą popularnością w naszym kraju cieszą się pompy ciepła typu powietrze-woda, których sprzedaż w ubiegłym roku - zgodnie z raportem opublikowanym przez PORT PC - wzrosła o 137% w stosunku do 2021 r. Ten sam raport głosi, że rynek pomp powietrze-woda w Polsce urósł w ciągu ostatnich 10 lat ponad 100-krotnie.

Pompy ciepła Gree Versati są odpowiedzią na potrzeby Polaków. Firma Free Polska, wyłączny Przedstawiciel marki Gree w Polsce, oferuje obecnie już kolejną generację tych urządzeń opartą o najnowocześniejszą technologię, których sercem jest innowacyjna, dwustopniowa sprężarka rotacyjna, zapewniająca wydajną i niezawodną pracę nawet w skrajnych warunkach.  Szeroki zakres temperatur pracy, które dla ogrzewania wynoszą od -25°C do +35°C, a dla chłodzenia od +10°C do +48°C, sprawia, że pompy ciepła Gree sprawdzą się w każdych warunkach polskiego klimatu. Klient, w zależności od potrzeb i dostępnej przestrzeni montażowej, ma do wyboru urządzenia typu Split lub Monoblok, a od marca 2023 – również All in One. Urządzenie typu Monoblok charakteryzuje się zwartą budową, łatwą instalacją i wymaga montażu jednostki tylko na zewnątrz budynku. Najnowsze modele Monoblok zostały wyposażone w fabryczne grzałki szczytowe. Dzięki dwustopniowej regulacji mogą one wspomagać pompę ciepła podczas skrajnie niskich temperatur zewnętrznych, co gwarantuje ciągłe i wydajne ogrzewanie budynku w każdych warunkach. Pompa Split natomiast posiada szerokie możliwości prowadzenia instalacji i rozmieszczenia jednostek oraz nie wymaga wyprowadzenia instalacji wodnej na zewnątrz budynku.

Versati All in One to urządzenia typu Split z wbudowanym, emaliowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Zintegrowanie zbiornika z hydromudułem wewnętrznym gwarantuje wygodę zarówno doboru i montażu, jak i eksploatacji urządzenia. Pozwala także na oszczędność miejsca w stosunku do układu z zewnętrznym zbiornikiem. Wymiar jednostki wewnętrznej to tylko 60 x 65 cm przy 180 cm wysokości. Jedna kompaktowa jednostka zapewnia ciepłą wodę użytkową oraz wodę grzewczą. Co więcej, montaż urządzenia nie wymaga wykonywania dodatkowej instalacji i podzespołów do podłączenia zasobnika. Zbiornik wody sanitarnej o pojemności 185l to idealne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych. Wykonany został w wersji emaliowanej z tytanową anodą, która zabezpiecza go przed korozją, natlenia wodę oraz eliminuje rozwój bakterii wydzielających siarkowodór, co gwarantuje jego długą żywotność.

Pompy ciepła Gree
Autor: Gree

Czysta energia i energooszczędność

Pompy ciepła Gree Versati to nowoczesne i energooszczędne źródło ciepła, które znajduje zastosowanie w domach i budynkach modernizowanych. To najtańszy i najbardziej ekologiczny sposób ogrzewania budynków i wody użytkowej. Urządzenia typu powietrze woda, którymi są Gree Versati,  czerpią ciepło z otoczenia i wymuszają przepływ ciepła przeciwny do naturalnego. W najprostszych słowach, urządzenie „pompuje” ciepło z zewnątrz budynku do wewnątrz. W trybie ogrzewania pompa odbiera ciepło naturalnej energii środowiskowej jakim jest powietrze zewnętrzne, a potem, dzięki czynnikowi chłodniczemu i odpowiedniemu sprężeniu, przekazuje to ciepło wodzie (medium grzewczemu budynku). Następnie można je wykorzystać do ogrzewania domu i wody użytkowej.

Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że ciepło czerpane z powietrza zewnętrznego jest „darmowe”. Pompa ciepła jest oczywiście urządzeniem, które do swojej pracy potrzebuje energii elektrycznej, jednak pobór mocy jest bardzo niski. Moc elektryczna jest niezbędna do pracy między innymi sprężarki czynnika chłodniczego, wentylatora, czy komponentów elektronicznych. Stosunek uzyskanej mocy grzewczej do pobieranej mocy elektrycznej urządzenia określa współczynnik COP. Im jest wyższy, tym urządzenie jest bardziej ekonomiczne. Przykładowo pompa ciepła Gree Versati Split 6kW (GRS-CQ6.0Pd/NhH-E) posiada współczynnik COP 5 przy warunkach A7W35 (temperatura zewnętrza 7oC i temperatura wody obiegowej 35oC). Oznacza to, że przy tych parametrach, dostarczając do układu prąd elektryczny o mocy 1kW otrzymujemy moc grzewczą 5kW. Taki wynik jest potwierdzeniem, że pompy ciepła Gree są jednym z najbardziej energooszczędnych rozwiązań ogrzewania budynków. Warto zwrócić uwagę, że urządzenia Gree charakteryzują się najwyższą klasą energetyczną A+++. 

Bardzo ważnym aspektem jest również to, że pompy ciepła Gree, czerpiąc naturalne ciepło z otoczenia, nie generują żadnych zanieczyszczeń ani spalin. Stosowanie ich jako źródła ogrzewania realnie wpływa zatem na poprawę jakości powietrza w najbliższym otoczeniu budynku.

Ponadto, wszystkie pompy ciepła Gree pracują z użyciem czynnika R32, bardziej ekologicznego niż wciąż wykorzystywany na rynku R410A. Cechuje go między innymi mniejszy wpływ na efekt cieplarniany.

Kolejnym atutem pomp ciepła jest możliwość połączenia z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki takiej konfiguracji w wyjątkowo oszczędny sposób czerpią całkowicie czystą i naturalną energię ze słońca. To czyni działanie pompy ciepła jeszcze bardziej przyjazne środowisku.

Pompy ciepła Gree
Autor: Gree

Szerokie opcje sterowania

Użytkownik pomp ciepła Gree Versati ma możliwość ustawienia temperatury wody obiegowej, zadanej wartości temperatury pokojowej lub sterowanie za pomocą termostatu pokojowego.

Inteligentny sterownik posiada standardowo moduł Wi-Fi, który umożliwia zdalne sterowanie pompą ciepła z poziomu aplikacji. Ponadto istnieje możliwość połączenia pompy ciepła z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem BMS. Jedną z kluczowych funkcji sterownika jest sterowanie pogodowe. Jest to najbardziej precyzyjny, energooszczędny i wydajny sposób sterowania. Funkcja pogodowa najczęściej współpracuje z regulacją temperatury wody zasilającej. Dzięki niej Versati jest w stanie automatycznie regulować temperaturę podgrzanej wody wypływającej z pompy ciepła w zależności od atmosferycznych warunków zewnętrznych. Im temperatura zewnętrzna niższa, tym pompa ciepła zasila instalację ogrzewania wodą o wyższym parametrze. Precyzyjne ustawienie powstałej w ten sposób krzywej grzewczej pozwala zarówno na utrzymanie wysokiego poziomu komfortu domowników, jak i stabilnej pracy całego układu. Co więcej, pompa ciepła może pracować wówczas praktycznie bezobsługowo.

Wyposażenie pompy ciepła Versati w tygodniowy harmonogram pracy pozwala z kolei na programowanie automatycznej pracy urządzenia w różnych godzinach i dniach tygodnia, dostosowując działanie urządzenia do najkorzystniejszych taryf energii elektrycznej, umożliwia znaczące ograniczenie kosztów eksploatacji pompy ciepła.

Pompy ciepła Gree
Autor: Gree

Możliwość integracji z alternatywnymi źródłami ciepła

Pompy ciepła Gree Versati oferują możliwość zintegrowania z alternatywnymi źródłami ciepła, takimi jak szczytowa grzałka elektryczna (w standardzie dla wszystkich modeli Split), kocioł gazowy, czy instalacja solarna. Dzięki nowoczesnej konstrukcji Versati jest to szybkie i proste oraz nie wymaga doposażenia w kosztowne i skomplikowane moduły i akcesoria. Modele Versati mają wbudowane styki sterowania alternatywnym źródłem ciepła.

Wparcie finansowe inwestycji

W związku z intensywną promocją czystych źródeł energii, do których niewątpliwie należą pompy ciepła Gree Versati, zakup i montaż urządzeń może zostać dofinansowany z programów takich jak „Moje Ciepło” i „Czyste Powietrze” lub użytkownik może odliczyć koszt zakupu i montażu w ramach ulgi termomodernizacyjnej.  Warto zwrócić uwagę, że programy są komplementarne pod względem osób, które mogą skorzystać z dofinansowania. Program „Czyste Powietrze” daje bowiem możliwość uzyskania dotacji przez właścicieli modernizowanych budynków, z kolei „Moje ciepło” kierowany jest do właścicieli nowobudowanych domów jednorodzinnych.

Pompy ciepła Gree
Autor: Gree

Bezpieczna przyszłość

Urządzenia Versati posiadają Certyfikat Eurovent, nadawany przez niezależny podmiot certyfikujący Eurovent Certification Company. Jest on potwierdzeniem wysokiej jakości i parametrów pracy urządzeń. Dlatego  pompy ciepła Gree Versati objęte są aż 5-letnią gwarancją, co stawia je na czele na polskim rynku w zakresie długości gwarancji. Zapewnia to użytkownikowi spokój na długie lata i potwierdza wysoką jakość urządzeń Gree.

Firma Free Polska, dbając o maksymalne bezpieczeństwo swoich klientów, prowadzi regularne szkolenia autoryzacyjne dla instalatorów, po których montażyści są w stanie dobrać właściwy model pompy ciepła i jej wydajność, doradzić odpowiedni tryb sterowania oraz poprawnie go skonfigurować, gwarantując pełne zadowolenie klientów i niezawodność pracy całej instalacji. Tylko zakup i montaż pomp ciepła od autoryzowanych instalatorów Gree daje 100% gwarancję i wsparcie wyłącznego przedstawiciela marki Gree w Polsce – Free Polska. Zgodnie z kartą gwarancyjną warunkiem utrzymania gwarancji, obok wspomnianego montażu przez instalatora z autoryzacją, jest wykonywanie okresowych przeglądów urządzenia przez Autoryzowanego Instalatora (co najmniej raz w roku) oraz rejestracja urządzenia w aplikacji „Gree – Strefa Instalatora”.

Pompy ciepła Gree Versati są niewątpliwie inwestycją w lepszą przyszłość, zarówno z ekonomicznego punktu widzenia, jak również w kontekście troski o dobro naszej planety.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej