Pompa ciepła z wbudowanym zbiornikiem c.w.u. NOWOŚĆ

2021-09-14 9:37 Materiał partnerski
pompa ciepła LG
Autor: LG Pompa ciepłą THERMA V IWT (Integrated Water Tank) - kompleksowe rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i dostarczania ciepłej wody w eleganckiej obudowie. Zajmuje niewiele miejsca i dobrze komponuje się ze sprzętem AGD

Pompa ciepła Therma V IWT typu powietrze-woda zaprzecza stereotypowi urządzenia grzewczego. Projektanci firmy LG przywiązali dużą wagę do wyglądu urządzenia. Wszystkie komponenty ten nowej pompy grzewczej umieszczone są w jednej, estetycznej i kompaktowej obudowie. Jednostka wewnętrzna zintegrowana jest ze zbiornikiem wody o pojemności 200 l.

Pompa ciepła Therma V IWT all-in-one

Pompa ciepła Therma V IWT typu powietrze-woda zaprzecza stereotypowi urządzenia grzewczego. Projektanci firmy LG przywiązali dużą wagę do wyglądu urządzenia, zamykając wszystkie komponenty w jednej, estetycznej i kompaktowej obudowie. Jednostka wewnętrzna zintegrowana jest ze zbiornikiem wody o pojemności 200 l, zbiornikiem buforowym i innymi elementami hydraulicznymi, w tym rurami wodnymi i pompami wody do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie jest mniejsze i lżejsze od dotychczasowych modeli pomp ciepła, zatem zajmuje niewiele miejsca. Ponieważ wyglądem przypomina nowoczesną lodówkę z panelem dotykowym, nie musi być już ukrywana w pomieszczeniu gospodarczym, a zainstalowana w bardziej eksponowanym miejscu, np. w kuchni.

pompa ciepła powietrze-woda
Autor: LG Pompa ciepła powietrze-woda Therma V IWT

Optymalne rozwiązanie dla domu i środowiska

Pompy ciepła są najbardziej ekonomicznymi i wydajnymi źródłami ciepła i, co ważne, nieobciążającymi środowiska naturalnego. Ten nowy model pompy ciepła tak dopracowano technologicznie, że te kryteria spełnione są jeszcze lepiej. Urządzenie pracuje w oparciu o przyjazny środowisku czynnik chłodniczy R32, który zapewnia 68% redukcji potencjału tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) w porównaniu z konwencjonalnym czynnikiem R410A.

Wyposażenie urządzenia w sprężarkę LG R1 w połączeniu z czynnikiem chłodniczym R32 dało jeszcze wyższą efektywność energetyczną, a tym samym niższe koszty ogrzewania. Oryginalna technologia LG wbudowana w sprężarkę R1 zmniejsza zużycie energii, poprawiając jednocześnie trwałość i niezawodność. Według norm energetycznych dyrektywy ErP, LG THERMA V IWT wyróżnia klasa energetyczna A+++ w trybie ogrzewania pomieszczeń i A+ dla ogrzewania wody.

Przy projektowaniu pompy ciepła pomyślano także o instalatorach - jej montaż jest łatwy i nie sprawia problemów. Jednostki wewnętrzne i zewnętrzne połączone są tylko przewodami czynnika chłodniczego, co wyklucza ryzyko pęknięcia rur wypełnionych wodą przy bardzo niskich temperaturach.

Ważne dla środowiska!

75% energii wykorzystywanej przez urządzenie Therma pochodzi z powietrza, a tylko 25% z sieci elektrycznej. Dzięki temu pompa ciepła znacznie ogranicza emisję CO2 w porównaniu do kotłów olejowych czy gazowych.

Monitoring pompy ciepła Therma V IWT w aplikacji

Pompę THERMA V IWT można połączyć z aplikacją LG ThinQ™, w której użytkownicy mogą kontrolować i zdalnie sterować urządzeniami LG oraz mieć dostęp do większości funkcji sterownika THERMA V. Dzięki aplikacji można ustawić idealną temperaturę z dowolnego miejsca i przywrócić ciepło w pomieszczeniu, np. po dłuższej nieobecności. Łatwa nawigacja i sterowanie zdalnym kontrolerem z kolorowym ekranem LCD z intuicyjnym interfejsem to kolejne zalety rozwiązania.

aplikacja LG ThinQ™
Autor: LG Użytkownicy pomp ciepła LG Therma V mogą monitorować i zdalnie sterować działaniem urządzeń LG. Przy zastosowaniu modemu Wi-Fi LG oraz aplikacji LG na smartfona ThinQ użytkownicy mogą z dowolnego miejsca łatwo ustawić idealną temperaturę i wrócić do przyjemnie ciepłego domu

Pompa ciepła LG THERMA V IWT - zalety

Konstrukcja all-in-one

  • Szybka i łatwa instalacja
  • Integracja zbiornika c.w.u. i komponentów hydraulicznych
  • Zintegrowana dodatkowa grzałka elektryczna o mocy 6 kW
  • zintegrowany zbiornik wyrównawczy na cele grzewcze (12ℓ)

Zwiększona elastyczność instalacji

  • Lekka i kompaktowa jednostka wewnętrzna
  • Długość przewodów rurowych z czynnikiem chłodniczym do 50 m, możliwość podłączeń z 3 stron
  • Zintegrowany zbiornik buforowy (40 l) i zbiornik wyrównawczy do obiegu c.w.u. (8 l) (opcjonalnie)

Wysoka wydajność

  • SCOP do 4,53 (średni klimat/zastosowania niskotemperaturowe): A+++
  • Efektywność grzewcza c.w.u. 125% (Profil L): A+
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej