Pompa ciepła z wbudowanym zbiornikiem c.w.u. NOWOŚĆ

2020-10-02 18:07 Materiał partnerski
pompa ciepła LG
Autor: LG Pompa ciepłą THERMA V IWT (Integrated Water Tank) - kompleksowe rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i dostarczania ciepłej wody w eleganckiej obudowie. Zajmuje niewiele miejsca i dobrze komponuje się ze sprzętem AGD

Pompa ciepła Therma V IWT all-in-one

Pompa ciepła Therma V IWT typu powietrze-woda zaprzecza stereotypowi urządzenia grzewczego. Projektanci firmy LG przywiązali dużą wagę do wyglądu urządzenia, zamykając wszystkie komponenty w jednej, estetycznej i kompaktowej obudowie. Jednostka wewnętrzna zintegrowana jest ze zbiornikiem wody o pojemności 200 l, zbiornikiem buforowym i innymi elementami hydraulicznymi, w tym rurami wodnymi i pompami wody do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie jest mniejsze i lżejsze od dotychczasowych modeli pomp ciepła, zatem zajmuje niewiele miejsca. Ponieważ wyglądem przypomina nowoczesną lodówkę z panelem dotykowym, nie musi być już ukrywana w pomieszczeniu gospodarczym, a zainstalowana w bardziej eksponowanym miejscu, np. w kuchni.

pompa ciepła powietrze-woda
Autor: LG Pompa ciepła powietrze-woda Therma V IWT

Optymalne rozwiązanie dla domu i środowiska

Pompy ciepła są najbardziej ekonomicznymi i wydajnymi źródłami ciepła i, co ważne, nieobciążającymi środowiska naturalnego. Ten nowy model pompy ciepła tak dopracowano technologicznie, że te kryteria spełnione są jeszcze lepiej. Urządzenie pracuje w oparciu o przyjazny środowisku czynnik chłodniczy R32, który zapewnia 68% redukcji potencjału tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) w porównaniu z konwencjonalnym czynnikiem R410A.

Wyposażenie urządzenia w sprężarkę LG R1 w połączeniu z czynnikiem chłodniczym R32 dało jeszcze wyższą efektywność energetyczną, a tym samym niższe koszty ogrzewania. Oryginalna technologia LG wbudowana w sprężarkę R1 zmniejsza zużycie energii, poprawiając jednocześnie trwałość i niezawodność. Według norm energetycznych dyrektywy ErP, LG THERMA V IWT wyróżnia klasa energetyczna A+++ w trybie ogrzewania pomieszczeń i A+ dla ogrzewania wody.

Przy projektowaniu pompy ciepła pomyślano także o instalatorach - jej montaż jest łatwy i nie sprawia problemów. Jednostki wewnętrzne i zewnętrzne połączone są tylko przewodami czynnika chłodniczego, co wyklucza ryzyko pęknięcia rur wypełnionych wodą przy bardzo niskich temperaturach.

Ważne dla środowiska!

75% energii wykorzystywanej przez urządzenie Therma pochodzi z powietrza, a tylko 25% z sieci elektrycznej. Dzięki temu pompa ciepła znacznie ogranicza emisję CO2 w porównaniu do kotłów olejowych czy gazowych.

Monitoring pompy ciepła Therma V IWT w aplikacji

Pompę THERMA V IWT można połączyć z aplikacją LG ThinQ™, w której użytkownicy mogą kontrolować i zdalnie sterować urządzeniami LG oraz mieć dostęp do większości funkcji sterownika THERMA V. Dzięki aplikacji można ustawić idealną temperaturę z dowolnego miejsca i przywrócić ciepło w pomieszczeniu, np. po dłuższej nieobecności. Łatwa nawigacja i sterowanie zdalnym kontrolerem z kolorowym ekranem LCD z intuicyjnym interfejsem to kolejne zalety rozwiązania.

aplikacja LG ThinQ™
Autor: LG Użytkownicy pomp ciepła LG Therma V mogą monitorować i zdalnie sterować działaniem urządzeń LG. Przy zastosowaniu modemu Wi-Fi LG oraz aplikacji LG na smartfona ThinQ użytkownicy mogą z dowolnego miejsca łatwo ustawić idealną temperaturę i wrócić do przyjemnie ciepłego domu

Pompa ciepła LG THERMA V IWT - zalety

Konstrukcja all-in-one

  • Szybka i łatwa instalacja
  • Integracja zbiornika c.w.u. i komponentów hydraulicznych
  • Zintegrowana dodatkowa grzałka elektryczna o mocy 6 kW
  • zintegrowany zbiornik wyrównawczy na cele grzewcze (12ℓ)

Zwiększona elastyczność instalacji

  • Lekka i kompaktowa jednostka wewnętrzna
  • Długość przewodów rurowych z czynnikiem chłodniczym do 50 m, możliwość podłączeń z 3 stron
  • Zintegrowany zbiornik buforowy (40 l) i zbiornik wyrównawczy do obiegu c.w.u. (8 l) (opcjonalnie)

Wysoka wydajność

  • SCOP do 4,53 (średni klimat/zastosowania niskotemperaturowe): A+++
  • Efektywność grzewcza c.w.u. 125% (Profil L): A+
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej